Galata’da gizli kalmış bir cennet… Le Fumoir

Galata’da gizli kalmış bir cennet… Le Fumoir

Galata’da henüz çok da popülerleşmemiş sakin bir sokakta yer alan, kapısında ismi bile yazmayan Georges Otel’in terasına çıktığında muhteşem bir manzarayla karşılaşıyorsun. Restoran ve şampanya barı olarak hizmet veren Le Fumoir’de Fransız mutfağının güzel lezzetlerini bulman ve manzaraya karşı güzel kokteyller içmen mümkün.

IMG_2603

Güneş batmadan gidip ön kısmında yer alan yatak tipi koltuklarda içkini yudumlayıp Kız Kulesi ve Haliç manzarasının tadını çıkarabilirsin. Yemeğe gitmeyi planlıyorsan da güneşi kaçırmadan gitmeni ve güneşin batışından mekanın sadece masalardaki mumlarla aydınlatıldığı saatlere geçişini görmeni tavsiye ederim.

Yemek olarak değişik lezzetlerden hoşlanıyorsan burası tam sana göre! Levrek tartar, karidesli kruton kaplı ızgara somon, hollandaise soslu kuşkonmaz, chambord ve ahududu soslu ördek göğüs gibi yemekler deneyebileceğin Le Fumoir’e manzaranın tadını gündüz gözüyle çıkartmak için kahvaltıya da gidebilirsin.

IMG_2607

Kokteyller konusunda esneklik göstermemeleri beni şaşırtsa da menüde yer alan kokteyller çok lezzetliydi, ekşi lezzetlerden hoşlanıyorsan Cucumber Mojito’yu deneyebilirsin.

Muhteşem bir ortam, kaliteli bir servis ile İstanbul kalabalığından sıkılmış, sakin muhabbetli bir akşam üstü veya akşam geçirmek isteyenler için inanılmaz keyifli bir adres olduğunu söyleyebilirim. Tabi ki böyle bir yerde yemeklerin ve kokteyllerin biraz daha pahalı olduğunu unutmamak gerekiyor. Kokteyllere 35 lira, normal standartta bir şarabın şişesine de  100 lira civarında para vermeyi göze alıp manzaranın, huzurlu ortamın ve yanında getirdikleri kaliteli iç tatlı badem, çiğ fındık, kaju ve antep fıstığından oluşan çerezin tadını çıkarmalısın.

IMG_2609

İyi keyifler!

Le Fumoir – Serdar-ı Ekrem Sk Georges Hotel Galata No:24, Galata/Istanbul

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.