Sahilde italyan dondurması keyfi… Girandola

Sahilde italyan dondurması keyfi… Girandola

İtalyan dondurmasının çeşitlerini İstanbul’da uzun bir süredir sunan bir yer Girandola. Meyveli dondurma çeşitleri yöresel ve mevsimler olarak seçilmiş çeşitlerin gerçek tatlarını dondurma keyfiyle birleştirebileceğin şekilde hazırlanmış.

Eğer mandalin, muz, şeftali, karadut, çilek gibi meyvelerin lezzetini dondurma yiyerek çıkartmak istiyorsan Girandola´yı mutlaka denemelisin. Ayrıca meyvelere farklı yorumlar katarak vişne&yeşil elma ve tarçın&elma gibi çeşitler sunarak farklı dondurma karışımları sunuluyor.

IMG_3111IMG_3113

Sen de benim gibi çikolatalı, fındıklı, karamelli tarzı dondurmaları meyveli dondurmalara tercih ediyorsan içinde krokan parçaları olan Sütlü karameli ve Cookies’i tercih edebilirsin. Vanilya&Brownie dondurma çeşidindeki brownieler bence yetersiz, onu çok sütlü bulman mümkün. Kahveli dondurma severim diyorsan Macchiatosu çok lezzetli, çikolatalı dondurmalarla süper bir kombinasyon oluyor. Nutella ve tiramisu da lezzetli olmasına rağmen her zaman bulunmadığı için biraz hayal kırıklığı açıkcası.

IMG_3112

Dönemsel lezzetlere gelince arada balkabaklı dondurma, güllaçlı dondurma gibi çeşitlerle karşılaşabilirsin. Bu tip lezzetler ilgini çekiyorsa mevsimini kaçırma derim.

Çok taze, kaliteli ve lezzetli dondurmalar sunmasına ve İstanbul’daki diğer italyan dondurmalarınin da iyi olmasına ragmen ben her zaman Cremeria Milano’nun Girandola’dan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Eğer Vişne & Yeşil Elma gibi değişik lezzetlerini seçip meyve ağırlıklı bir dondurma yiyeceksen tercih etmeni öneririm.

Afiyet olsun.

Girandola –  Arnavutköy Mh., 34345 Beşiktaş/İstanbul

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.