Ege tipi sağlıklı pizzalar ve salatalar Komodor’da…

Ege tipi sağlıklı pizzalar ve salatalar Komodor’da…

Karaköy’ün sakin sokaklarından birinde Muhit’in karşısına açılan Komodor’un pizzaları ve tarzı hem İtalyan restoranlarından hem de Karaköy kafelerinden çok farklı. Ege’den getirdikleri lezzetleri ve sağlıklı yemekler yapma yaklaşımlarıyla küçük ve sevimli bir kafe Komodor.

IMG_2726IMG_2717

 

Menü’de bulunan pizzaların isimleri de içerikleri kadar ilginç. Milas isimli pizza ege otları ve yöresel peynirlerle hazırlanmış. Hektor ise içinde kendi özel yapımları sucuk, ege peynirleri ve rokadan oluşuyor. Sucuklarını bonfile, kuzu kıyması ve 100 çeşit baharat kullanarak kendileri hazırlıyorlarmış. O yüzden pizzanın üstündeki sucukların kıymaya benzer bir görüntüsü vardı.

IMG_2722

Pizzalardan en ilginç olanı ise tatlı – sert isimli olan. İncir ceviz ve peynirlerden oluşan bu pizza değişik lezzet sevenler için bire bir.

Alüminyum tabaklarda servis edilen pizzaların yanında siz istemedikçe çatal bıçak bile gelmiyor ve ortam o kadar doğal ve rahat ki oradaki pizzayı elle yemeğe başladığımı bile farketmedim. Asma yaprakları altında sen de bu lezzetli, sağlıklı ve doğal pizzaları keyifle yiyebilirsin. Burada daha hafif beslenmek istiyorsan güzel salatalarından da tercih edebilirsin.

Bu güzel kafede pizzaları yerken şarap içmek istersen o zaman keyfin biraz yarım kalabilir. Karaköy’deki bir çok kafede olduğu gibi burada da bir içki ruhsatı sorunu ya da böyle bir bohem tercih var. En kısa zamanda içki servisi yapmalarını bekliyoruz. O yüzden buraya karnın açken güzel yemekler yemeğe uğramanı, şarap keyfi yapmak istiyorsan sonrasında Unter veya Bej’e ya da Galata’da bir yerlere gitmeni tavsiye ederim.

Bu keyifli sevimli küçük kafede özellikle öğlen saatlerinde o güzel pizzaları denemelisin.

Komodor – Kılıç Ali Paşa Mescidi Sok. 11/A Karaköy İstanbul

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.