Galatasaray Lisesi’nin yanında keyif ve lezzet Dai Pera’da…

Galatasaray Lisesi’nin yan sokağında yürürken görebileceğin bu sevimli küçük yer yemek çeşitleri bakımından bir cennet aslında. Kendini İstanbul mutfağı olarak konumlandıran Dai Pera’da humus, haydari, muhammara gibi mezeler mücver çeşitleri, paçanga böreği, kadayıfa sarılı jumbo karidesler gibi sıcak aperatifler mantı, beğendili tas kebabı, fındıklı salsa soslu ızgara somon gibi ana yemekler bulabilirsin.

IMG_2618

Çok ağır yemekler yemek istemiyorum diyorsan salata çeşitlerinden ya da zeytinyağlılardan seçebilirsin. Bu küçük sevimli restoranda etli, tavuklu ya da vejeteryan dürüm çeşitlerini de bulman mümkün. Güzel müzik dinleyip şarap peynir keyfi yapmak istediğinde ya da keyifle kokteyl içmek istediğinde de buraya uğrayabilirsin.

İstanbul’da yaşayan yabancıların ve turistlerinde ilgisini çekmiş olan Dai Pera’nın sahibi olan Arzu Hanım’ın tüm yemekleri özenle yapması, merak edenlere nasıl yaptığını severek anlatması ve sadece bir şeyler içmek istesen bile oturabilmen konusundaki rahat tutumu sayesinde bu kafe iyice keyifli bir hal almış. Masalara giden yemeklerin gerek kokusu gerek görüntüsü o kadar güzel ki mutlaka bir şeyler denemek istiyor insan. O yüzden açken bir çok şey denemek için gitmeni tavsiye ederim.

mucver

Kadayıfa sarılı karides, mücver, humus gibi lezzetleri, çok açsan kuzu tandırı mutlaka denemelisin. Cuma, cumartesi akşamları 10 civarında çok keyifli müzikler çalıyor. Asmalımescit ve tomtom sokağın kalabalığından sıkılıp güzel müzik ve yemekler eşliğinde muhabbet etmek istiyorsan burasını çok seveceğine eminim. Gün içinde güzel ev yemekleri yemek ya da keyifli bir sabah kahvaltısı etmek için de buraya uğrayabilirsin.

İyi keyifler!

Dai Pera – Yeni Çarşı Caddesi 54, Galatasaray, Galatasaray, Beyoğlu

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.