Güzel bir kumru için Kumrucu Ömür’ü deneyin…

Güzel bir kumru için Kumrucu Ömür’ü deneyin…

İzmir’in özellikle de Çeşme’nin simgelerinden kumruyu İzmir’de yemek istiyorsan gitmen gereken adres Kumrucu Ömür. Bostanlı’nın keyifli caddesinde yer alan Kumrucu Ömür’de kumrunun yanı sıra süper bir kumpir yiyip taze sıkılmış güzel içecekler de içebilirsin.

Kumrunun içine çeşme kumrucularından farklı olarak ince uzun kesilmiş sosisler de koyan Kumrucu Ömür’ün tüm ürünleri çok kaliteli ve lezzetli. Daha önce çok kumru tecrübesi olan bir çok İzmirlinin kumruyla ilgili kesin bir tercihi vardır. Kimisi yengene bayılır, kimisi sucuk peynir sayas sever. Benim kişisel favorim ise  sucuksuz ve sayaslı olan ama sen sucuk yiyebiliyorsan hepsinin içinde olduğu çılgını denemelisin. Ömür’deki yengen nasıl diye merak ediyorsan sucuk, salam, sosis ve peynirden oluşan kumru diye düşünebilirsin. Sayas ise gevrekçi /simitçilerde satılmasına alışık olduğumuz üçgen gravyer peyniri, bence kumrunun içinde peynirin yanı sıra sayasın erimiş hali de olunca kumru iyice lezzetli oluyor, denemeni tavsiye ederim.

kumru

Bahçesindeki bambu tipi koltuklarda oturup sabah ya da akşam kumru keyfi yapabileceğin gibi Ömür’e maç izlemek için de uğrayabilirsin. Eğer kumpiri de çok seviyorsan kumru yiyip biriyle kumpir paylaşmak da çok doyurucu ve keyifli bir tercih olabilir.

İçecek olarak enerji deposu olsun istiyorsan portakal, greyfurt, havuç suyu gibi meyve suları ve ballı muzlu süt karışımından oluşan Atom’u ya da kocaman bardaklarda servis ettikleri portakal suyunu deneyebilirsin. Daha önce hiç denemediysen benim favorim olan kumru ayran ikilisini de tercih edebilirsin.

Kumru keyfinin yanında olmazsa olmaz turşunun da çok lezzetli olduğunu söylemeliyim. Günün her saatinde yemenin çok keyifli olduğu kumruyu bir de Ömür’de yemeni tavsiye ederim.

Afiyet olsun!

Kumrucu Ömür – Cemal Gürsel Caddesi No:476/b Karşıyaka / Bostanlı

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.