İtalyan atıştırmalıkları cenneti Princi…

İtalyan atıştırmalıkları cenneti Princi…

Soho sokaklarında gezerken karnın acıktı ve canın hamurlu bir şeyler mi çekti? O zaman güzel pizzalar, kocaman sandviçler, tatlılar, tartlar ve kişler bulabileceğin lezzetli Milano kökenli İtalyan fırını Princi’ye uğramalısın. Burayı değişik kılan şey kapısından girerken gördüğün muhteşem ekmekler, kafanı karıştıracak güzellikte bir yığın lezzetli yemek seçeneği ve bunların önünde sipariş vermeyi bekleyen insanların oluşturduğu uzun yemek alma sırası…

32

 

Çok da büyük olmayan bu yerde yemeklerini aldıktan sonra güzel tahta, paylaşımlı masalarda oturup, tatlı ya da tuzlu güzel yemeklerin tadını çıkarabilirsin. Sabah kahvaltısında, öğlen, akşam veya karnın her acıktığında burada sana hitap edecek güzel lezzetler bulabileceğine eminim.

1

Mozarella veya domuz salamlı foccacio ekmeğine sandviçler, tavuklu avokadolu ya da sebzeli salataları, lazanya veya parmesanlı patlıcan gibi sıcak lezzetleri deneyebilirsin. Ancak içeri girdiğinde pizzaların da çok çekici geleceğine eminim. Sebzeli sevenlere kabak, patlıcan, mantar ve biberli Mediterrenia’yı, füme et sevenlerere Breasola’yı ve bol malzemeli sevenlere enginarlı, hamli Capriciossa’yı tavsiye ederim.

Çay, kahve ve tatlı keyfine de uğranabilecek Princi’de Passionfruit cheesecake, “Trancio amaretto chocolate” ve “Lemon, chocolate and toffee”yi de deneyebilirsin.

4 5

 

Bir kere gidince her gün uğramak isteyeceğin, orada yaşarken eve güzel lezzetler alabileceğin, sevimli, huzurlu keyifli bir fırın Princi. Eğer Milano’da denk gelirsen orada da deneyebilirsin.

Princi – 135 Wardour St Soho London W1F 0UF

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.