Sarıyer’de denize sıfır, huzurlu balık keyfi…

Sarıyer’de denize sıfır, huzurlu balık keyfi…

Ne zaman bu şehrin kalabalığından sıkılsan kaçıp huzura kavuşacağın, tüm dertlerini unutacağın, sadece güzel yemeğe, leziz mezelere ve denize odaklanabileceğin bir yer ararsan, Limanda’ya gitmeni tavsiye ederim.

salata

Dış kısmında denizin dibindeki  masana oturduğunda oraya geldiğin İstanbul yollarından bile kopup sadece denize odaklanabileceksin. Sonrasında levrek marine, köpoğlu gibi güzel mezeler, radika, cibes gibi ege otları ve enginar gibi taze sebzelerle rakını koyup keyfine başlayabilirsin. Balık çorbası seversen yemeğe başlamak için çok güzel, lezzetli bir alternatif olduğunu söylemek isterim.

limandalimanda (2)

 

Kalamar tava, karides güveç gibi klasik ama leziz ara sıcaklar, balık iskender, balık köftesi gibi değişik seçeneklerle  balık dolu bir gece geçirebileceğin gibi, muhteşem bir kaz yeme şansına da sahipsin. Sırf bu özel lezzet için bile burayı deneyebilirsin.

limanda (1)

Yemeğin sonunda ayva tatlısı, ekmek kadayıfı, sufle gibi tatlılardan yiyebileceğin gibi, çeşit çeşit mevsim meyveleriyle içkine de devam edebilirsin. Sohbetin uzadığı masaları ve İstanbul kazıklanmasının yaşanmadığı bu güzel ortamı sık sık yaşarsan kendini yenilediğini farkedeceksin.

Limanda, huzurlu ortamı, kendi evinde gibi hissedeceğin şekilde rahat ve özenli servisiyle, oraya ulaşmak için Sarıyer’e kadar gittiğine kesinlikle değecek, masasından hiç kalkmak istemeyeceğin bir yer, mutlaka denemelisin.

Limanda – Yeni Mahalle Cad. No : 118/A Yenimahalle Sarıyer / İstanbul

Paylaş

1 comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.