Lizbon´da leziz bir İtalyan: Oito Dezoito

Dünyanin neresinde olursan ol Italyan’dan vazgeçemiyorsan ve Lizbon’da keyifli bir restoran ariyorsan doğru adres: Oito Dezoito.

Sahile çok yakın ve çok keyifli bir atmosferi var bu şık İtalyan restoranının. Personel çok sıcak kanlı ve özenli. Biz gece geç saat nerede yesek diye bakarken şans eseri bulduk ve çok memnun kaldık.

Buraya gidenlere özel tavsiyem mutlaka şarap eşliğinde peynir tabağı keyfi yapmaları. Hem çok bol hem de çok keyifli. Peynir tabağına farklı bir çeşit olarak koydukları ayva marmelatı çok leziz. Başlangıç olarak başarılı diğer bir lezzet te dana carpaccio…Zaten şarapla beraber carpaccio ve peynir tabağını denedikten sonra doymaya başladığını hissediyorsun.

photo (3)photo (6)

Ana yemeklere gelince ise tavsiyem mantarlı ve parmesan peynirli risotto. Çok lezizdi. Klasik tatlardan vazgeçmek istemeyenler ise makarna çeşidi olarak Pomodoro’yu deneyebilir.

photo (4)

photo (5)

Ortam ve servis düşünüldüğünde çok özenli ve İtalya’daki restoranları aratmayan bir mekan burası. Lizbon’da keyifli bir tatile keyif katacak bir lezzet durağı.

Afiyet olsun!

Oito Dezoito: Rua de São Nicolau 114 Lisbon Portekiz

 

Paylaş

1 comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.