Güzel bahçesi, lezzetli ürünleriyle Fransız tarzı şirin bir kafe… La Vie En Rose

Güzel bahçesi, lezzetli ürünleriyle Fransız tarzı şirin bir kafe… La Vie En Rose

Yeniköy’de hem yol kenarında masalara hem de çok keyifli yeşillikler içinde bir bahçeye sahip olan La Vie En Rose’un kahvaltısı gerçekten denemeye değer. Klasik serpme kahvaltılardan sıkıldıysan bu şirin kafede onlara alternatif  güzel lezzetler de bulman mümkün.

Böğürtlen, frambuaz, çilek gibi meyveler kaymak ve reçelle sunulan French toast, ıspanaklı kuşkonmazlı kremalı sos içinde gelen poşe yumurtalardan oluşan Eggs En Cocotte, Eggs Benedict gibi Fransız kahvaltı alternatiflerinin yanı sıra geleneksel takılmak istersen güzel bir menemen veya sahanda sucuk gibi lezzetleri de tercih edebilirsin.

eggsencocottelavieenrose2

 

Biz tahtanın üzerinde servis edilen kahvaltı tabağı yerine peynir tabağı ve söğüş tabağı olarak ayrı ayrı sipariş ettik, sen de kahvaltıda güzel çok çeşit peynir seviyorsan ve taze domates salatalıkları bol bol yemek istiyorsan bu şekilde sipariş etmeni tavsiye ederim. 5 çeşit peynirden oluşan peynir tabağındaki tüm peynirler çok lezzetliydi. Eggs en Cocotte’a gelince o güzel sosuna ekmek banmaktan kendimizi alamadığımızı itiraf etmek isterim.

Kahvaltının yanı sıra buraya güzel CupCakeleri, banana puddingini ve cookielerini yemeye sadece çay saati yapmak için bile gelinir. Sahibesi Işıl Hanım’ın elinden çıkan bu lezzetli ürünlerin her biri denemeye değer. Ben şanslı bir günümde olduğum 1. yılını kutlamak için kendi verdiği partinin olduğu güne denk geldim ve açık büfede bulunan çay saati ürünlerini deneme fırsatını buldum. İçi ıslak ve beyaz çikolatalı, dışı sert yapılı brownie tipi muffinine; aynı yapıdaki çikolatalı cookiesine; somonlu, ton balıklı, tavuklu çeşitleri olan mini tartoletlerine bayıldım. Güzel bir organizasyon yapmak istiyorsan bu bahçede bu güzel ürünlerle keyifli bir parti düzenleyebilirsin. Başka bir gidişimde ise denediğimiz oreolu brownie, mozaik pasta ve çilekli charlotte çok lezzetliydi, tatlılardan canının en çektiğini denemeni kesinlikle öneririm.

lavie lavienrose

 

Kahvaltı ve tatlılar dışında güzel pizza çeşitlerini, avokadolu frambuazlı salata gibi değişik salataları, ızgara somon gibi lezzetleri şarap eşliğinde denemenin de mümkün olduğu bu kafeye günün hangi saati gelirsen gel keyifli vakit geçireceğine eminim. Dışarıda oturmanın mümkün olmadığı mevsimlerde şirin iç mekanında oturmanın da ayrı bir keyfi olacağına da hiç şüphe yok.

Bu güzel kafenin tek eksiği bence çaylarıydı. Kahvaltı ve tatlıları güzel olan bir mekanın çaylarının her daim aynı standartta sıcak ve lezzetli olmasını beklerim.

Tatil günlerini şenlendirecek, İstanbul karmaşasından koparacak, mideyi bayram ettirecek bu kafeyi kahvaltıyı ve tatlıyı seviyorsan kesinlikle denemelisin.

La Vie En Rose – Köybaşı Cad. No.80, 34464 Yeniköy/İstanbul

Paylaş

1 comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.