Alaçatı’nın keyfi Köşe Kahve’de çıkar…

Alaçatı’nın keyfi Köşe Kahve’de çıkar…

Baharda ya da yazın gidip güzel tatlılar eşliğinde kahve içmek ya da keyifle kokteylini yudumlamak istiyorsan Alaçatı’da uğraman gereken adres, özenli ürünleri ve keyifli ortamıyla kesinlikle Köşe Kahve.

Beyaz metal masa ve sandalyelerinde yazın Alaçatı’nın kalabalığını seyretmek, baharda da Alaçatı’nın tadını çıkarmak istersen Köşe Kahve’ye uğrayıp o anki moduna göre bir şeyler içmelisin. Eğer kahve ya da bitki çaylarından içeceksen yanına güzel tatlılarından mutlaka söylemelisin. Benim favorim olan Limonlu Merengi’i, çikolatalı lezzetler istiyorsan bitter çikolatalı tart veya Charlotte’u deneyebilirsin. Mevsime göre çilekli cheesecake tarzı onların özel yapımı olan tatlıları da bulman mümkün. Çeşme’nin simgelerinden sakızla yapılan Sakızlı Türk Kahvesi ve Sakızlı kurabiyeyi de burada denemeni özellikle tavsiye ederim.

köşe kahve

Canın bahar mevsiminde gündüz birası isterse Köşe Kahve’de çerezinle Alaçatı güneşinde bira yudumlamanın keyfi paha biçilemez. Yaz akşamlarında ise bir yere gitmeden önce uğrayıp kaliteli özenle yapılmış bir kokteyl içmek, barlarda zorla aldığın özensiz kokteyllere para vermekten çok çok daha iyi. Kokteyl olarak kavanoz tipi kendi bardağında servis edilen Lychburg Lemonade’i, güzel Sangria’yı, ekşi bir şeyler istiyorsan da Elmalı Mojito’yu deneyebilirsin.

Günün her saatinde uğrayabileceğin Köşe Kahve’nin o güzel tatlılarından tadıp her mevsimde keyfine keyif katabilirsin.

Köşe Kahve – Alaçatı Meydan, Kemalpaşa Caddesi No:41/A, Alaçatı, İzmir

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.