Ayrılmaz Üçlü – Çeşme, Sakızlı dondurma ve Dondurmacı Veli Usta

Ayrılmaz Üçlü – Çeşme, Sakızlı dondurma ve Dondurmacı Veli Usta

Çeşme’ye gelip de sakızlı dondurma yememek olmaz. Sakızın yanına en güzel giden lezzetlerden limon ve karadutu da Veli Usta’da denemelisin.

Geleneksel dondurmayı çok seviyorsan buradaki çilek, kavun, limon gibi tüm meyveli dondurmaları ve balbadem, krokan, antep fıstığı, karamel, kahve gibi lezzetleri çok beğeneceğine eminim.

Bu dondurmaları ister külahta çikolata sosu ve fındığa bandırılmış olarak istersen de kağıt helva arasında deneyebilirsin. Hatta tatlı üstüne dondurma severim diyorsan, kazandibi, supangle gibi sütlü tatlılarla birlikte bu dondurmaları yiyip tatlı keyfine doyabilirsin.

DSC_0873

Benim gibi çikolata parçalı, cookieli dondurmaları daha çok seviyorsan buradaki bisküvili dondurmayı da deneyebilirsin ama tabi ki bir İtalyan dondurması olmasını beklememelisin. Yaz sıcağında benim de tercihim genelde sakız, limon, karadut üçlüsünden yana oluyor. Ancak kavun ve bal bademin de tadına kesinlikle bakmanı öneririm.

DSC_0909

Çocukların en çok sevineceği dondurma ise mavi renkteki ilginç görünümüyle Blu Sky isimli vanilya-kahve-karamel aromalarındaki dondurması.

Çeşme’ye gelip de deniz sonrası ya da akşam yemeğinin üstüne Veli Usta’dan dondurma yemezsen bir eksiklik hissedeceğine eminim.

Afiyet olsun!

Dondurmacı Veli Usta – Uğur Mumcu Cad. No:6 /F Alaçatı – Çeşme – İzmir

Paylaş

1 comment

  1. Pingback: Tüm Türkiye’nin bildiği, merak ettiği dondurmacı… | NeredeYesek?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.