Cihangir’deki bu birbirinden leziz pizzaları kaçırmamak gerek… Çukurcuma 49

Cihangir’deki bu birbirinden leziz pizzaları kaçırmamak gerek… Çukurcuma 49

Cihangir’in rahat kafelerinde vakit geçirmeyi çok seviyorsan, etrafta kitaplar, müzik aletleri, içten garsonlar görmek seni evinde hissettiriyorsa Çukurcuma 49’u da çok seveceğine eminim. Burayı diğer Cihangir kafelerinden ayıran ise mutfağının güzel pizza yapmaya adanmış olması.

Sen de özenle hazırlanmış çok lezzetli pizzalar yemek istiyorsan ve sınırlı alternatifler arasından seçmeyi sevmiyorsan Çukurcuma 49’un menüsü tam sana göre. Deniz mahsüllü, enginarlı, patlıcanlı, mantarlı farklı tipte pizzaları bulabileceğin gibi benim gibi breasola, roka, parmesan üçlüsüne ya da 4 peynirli pizza gibi klasiklere bayılanlardansan o klasik lezzetlerin de en güzelini burada bulabileceğine eminim.

20130520-110926.jpg

Cuma Cumartesi akşamları 9-11 arasında güzel caz tipi bir canlı müziğin de yemeğine eşlik ederek keyfini arttıracağı bu kafede Desperate House Wine isimli kendi şarapları da var. Müzik ve pizzalar muhteşem olduğu için şarap çeşitlerinin de daha olması beklerdim, house wine’ı çok sevmediğim için Amadeus marka şarabı denedim, bu markanın istediğin üzümünü seçersen daha çok keyif alacağına inanıyorum.

Yemek dışında sucuklu pastırmalı yumurtaların pizza hamuru üzerinde servis edilerek sunulduğu kahvaltı alternatifleri ya da bozcaada kahvaltısı şeklinde standard bir kahvaltısı da var. Ancak benim tavsiyem buraya İstanbul karmaşasından uzak kalmak istediğin, en lezzetli pizzaları yemek istediğin bir Cuma ya da Cumartesi akşamı uğrayıp güzel canlı müziği de dinlemen. Tabi bir de pizzanın yanına çok leziz bir İzmir tulumlu, cevizli roka salatası söylemeyi de unutma…

cukurcuma3

Pizzaların gerçekten çok özel olduğu Çukurcuma 49’ta tatlıya mutlaka yer bırakmalısın. Nutellasimo isimli nutellalı kapalı pizzasını kaçırmamalısın.

Çukurcuma 49 – Kuloğlu Mh.Turnacıbaşı Cd No:49 Çukurcuma – Cihangir İstanbul

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.