Karaköy’ün en bohemi… Karabatak

Karaköy’ün en bohemi… Karabatak

Karaköy son zamanlardaki kadar popülerleşmeden önce, o dar ara sokaklardan birinin köşesine yayılan Karabatak belki de bu Karaköy trendinin öncülerinden biri oldu. Çok çeşitli bir yemek servisi için kasmayan, çok lezzetli tatlılara sahip Karabatak’ın bohem ortamında Viyana kahvesi Julius Meinl’i her zaman aynı kalitede içebilirsin.

IMG_2665

Sokaktaki yazlık tipi sandalyelerine yayılıp pazar günü kahvaltı üstü kahveni keyifle içebileceğin gibi, soğuk havalarda güzel iç mekanında yayılıp muhabbet edebilir ya da işin varsa bilgisayarını açıp çalışabilirsin.

Kahveye çok düşkünsen çok alternatif sunan menüsünden sevdiğin kahveyi seçip, en güzelini burada içebilirsin. Filtre kahveden hoşlanıyorsan tatlının yanına muhteşem giden bu kahveden çok memnun kalacağına eminim.

Sen de benim gibi Türk kahvaltısını çok seviyorsan ya da Eggs Florentine, Eggs Benedict, French Toast gibi lezzetlerin de olduğu Fransız usülü kahvaltının da keyifli olduğuna inanıyorsan buradaki Vienna kahvaltısının biraz zayıf olduğunu belirtmeliyim.

Eğer kahvaltılık bir şeyler yemek istersen çok lezzetli sade ya da çikolatalı kruvasanı ya da bol malzemeli paninilerinden birini deneyebilirsin.

IMG_2672IMG_2677

 

Bu kafenin en güzel şekilde tadını çıkarmak istiyorsan güzel güneşli bir günde gidip kahve yanına Beyaz Çikolatalı Profiterol’ü ya da Chocalate Nougat Cake’i sipariş etmelisin. Yağmurlu bir sonbahar gününde kulağında kulaklığınla cam kenarındaki koltuklarda oturup kitap okuyarak da keyif yapabileceğin Karabatak’ı gerçekten Karaköy’deki bohem moda daha yakınsan daha çok beğeneceğine eminim.

Karabatak – Kara Mustafa Paşa Mah., Kara Ali Kaptan Sk No:7, Karaköy/İstanbul

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.