Kahvaltı alışverişi ya da keyifli bir kahvaltı için… Tereci Yöresel Bakkal

Kahvaltı alışverişi ya da keyifli bir kahvaltı için… Tereci Yöresel Bakkal

Mavişehir’de güzel bir ortamda kahvaltı etmek istiyorsan ya da kahvaltılık güzel lezzetler almak istiyorsan uğraman gereken adres Tereci.

Dış kısmında bulunan 4-6 kişilik kameriye benzeri kahvaltı bölmeleriyle diğer insanlardan bağımsız bir şekilde evinde gibi kahvaltı edebilirsin. İçeriye girdiğinde ise birbirinden farklı peynir, reçel, zeytin, kuruyemiş çeşitlerini görünce hangisini seçeceğini şaşıracağına eminim. Tereci’de İzmir’e özgü lezzetler dışında her yöreye ait güzel peynirleri, helvaları, zeytin ve zeytin yağlarını bulabilirsin. Buraya gelip de daha önce hiç denemediğin lezzetleri öğrenmen kesinlikle mümkün.

tereci3tereciii

Benim gibi bergama, tire tulumu meraklısıysan inek, keçi, koyun çeşitlerinden tuzluluk oranına göre tercihler yapabilirsin. Tatlı lor, kaymak, erzincan tulumu, ve diğer bölgelere ait peynirlerin bile çok güzellerini buradan alıp  evde de keyfine keyif katabilirsin.

tereci

Güzel bir kahvaltı etmek ya da kahvaltılık zevkli bir alışveriş yapmak istiyorsan Tereci’yi denemelisin. Mavişehir dışında Bostanlı, Alaybey, Yeni Girne ve Soğukkuyu’daki şubelerini de uğrayabilirsin.

Tereci Yöresel Bakkal – Cehar Dudayev Bulv.  No:9/A – 9/B Mavişehir K.yaka İZMİR

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.