Çeşme’de balık denince akla gelen yer… Ferdi Baba

Çeşme’de balık denince akla gelen yer… Ferdi Baba

Şifne ve Alaçatı Marina’daki keyifli restoranlarıyla hizmet veren Ferdi Baba, artık Çeşmenin olmazsa olmazlarından bir tanesi haline geldi. Bizim gibi eski Çeşmelilerin Alaçatı’nn tepesindeki yerinden beri gittiği, güzel mezeleri ve lezzetli balıklarıyla keyfine keyif kattığı bu balıkçının Şifne’deki şubesinin de Marina’daki şubesinin de yeri çok ayrı.

IMG_3495

Ege otları ve güzel ince kıyım peynirli bir salata ile keyfine başlayıp, mezeleri seçmekte zorlanacağın bu balıkçıda levrek marine, hardallı hamsi ve soyalı uskumruyu kaçırmamalısın. Patlıcan ezme, fava, yoğurtlu semizotu gibi klasik mezelerin de çok lezzetlilerini bulabileceğin Ferdi Baba’da girit kabağını, ege otlarıyla hazırlanmış karışık ot tabağını ya da sıcak ve yoğurtlu yemeği tercih edersen ot kavurmayı mutlaka denemelisin.

ferdi4ferdi5

 

Ara sıcaklarla doymayı seviyorsan karides çim çim, ızgara ahtapotla birlikte çok lezzetli deniz mahsüllü pazı sarmayı deneyebilirsin. Ara sıcak ya da ana yemek olarak beğendili balık gerçekten güzel bir seçenek. Deniz mahsulleriyle beğendinin uyumu müthiş. Midye seviyorsan özel bir lezzet olan midye lokumu da kaçırmamanı öneririm.

ferdi2ferdi3

 

Çeşme’ye gelmişken balık yememek olmaz tabi, o nedenle ızgara levrekle kapanışı yapmak güzel bir tercih olabilir. Kalabalık grup şeklinde balık paylaşmak istiyorsan mevsiminde güzel bir lagos yemekten de keyif alacağına eminim. Değişik birşeyler yemek istersen şevketi bostan üstüne yoğurt ve en üstte levrek parçaları ile hazırlanan balık kebabını denemeni tavsiye ederim.

ferdi6

Balık keyfini taze meyveler ve çok lezzetli tatlılarla sonlandırabilirsin. Klasiklerden gitmek istersen kabak ya da ayva tatlısını; yeni lezzetler denemeyi tercih ediyorsan bal bademi öneririm.

Afiyet olsun.

Ferdi Baba- Port Alaçatı Yat Limanı G2 Binası Alaçatı / Çeşme / İzmir (0530 568 60 34)

P.S. Sadece yaz ayları değil kışın hafta sonlarında bile önceden rezervasyon yaptırmakta fayda var.

Rezervasyon için Papyon Rezervasyon Yap

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.