Güzel pişirilmiş etleri, lezzetli burgerleri Eminönü’nde yemek istersen…

Güzel pişirilmiş etleri, lezzetli burgerleri Eminönü’nde yemek istersen…

Steakhouseların gitgide arttığı bu günlerde oradaki kadar özenle marine edilmiş etleri herhangi bir restoranda bulmak pek mümkün olmuyor gerçekten. Güzel et yemeye başladıktan sonra da insan bonfilenin yumuşaklığını, kurutulmadan pişirilmesinin önemi giderek anlamaya başlıyor. Böyle lezzetli etleri gündüz de canın çektiğinde daha günlük bir ortamda ve daha uygun fiyata yemek istersen Virginia Angus’u denemelisin.

IMG_3260

Eminönü’nde dükkanların arasında yer alan sadece burgerci gibi görünen salaş yerinde tahtanın üstünde servis edilen güzel etleri keyifle yiyebilirsin. Etlerden kaburganın ön kısmından yapılan ince Şelale isimli etlerini çok beğendim. Antrikotun dövülerek ince yapraklar şeklinde sunulduğu Yaprak’ı ise bence denemeye çok gerek yok. Onun yerine kaşarlı köftesini ve gerçekten yumuşacık olan bonfilesi “Lokum”u denemeni tavsiye ederim. Köftelerinin kıyma yağ oranı da pişirilme şekli de çok iyi olduğundan güzel ekmekler içine hazırlanan hamburgerini de denemekten keyif alacağına eminim. Açlık durumuna göre hamburgerini 120gr, 200gr ve 240gr lık köftelerden herhangi biriyle tercih etmen mümkün. Benim tavsiyem; içinde dana füme, cheddar ve karamelize soğan olan Virginia Burger’ini denemen.

IMG_3267

Şelale, lokum, köfte, şaşlık gibi et çeşitlerinin hepsini yarım porsiyon olarak alıp daha çok çeşit deneme şansını sunan Virginia Angus’te ince etler daha çabuk soğuduğundan, etleri sıcak sıcak yemek istiyorsan lokum, köfte ve hamburgerden birini tercih edebilirsin. Ancak şaşlık ve şelalenin de sıcakken tadına bakmak istiyorsan onları tüm etlerle birlikte değil de önceden gelecek şekilde sipariş edip soğumadan yiyebilirsin.

Bu kadar güzel hamburgerleri olan bir yerde patates kızartmasının kötü olması beni üzdü açıkçası, umarım patateslerini ilerleyen günlerde güzelleştirirler.

Etleri bir Günaydın değil ama lokum, şaşlık ve hamburgeri gerçekten çok lezzetli! Denemeni tavsiye ederim.

Hamburgerlerine gelince benim favorilerim füme et ve cheddarlı burgerlere olan sevgimden dolayı Virginia Burger! Füme etleri de çok lezzetli olduğu için kesinlikle denemeni tavsiye ederim. Klasikleri seviyorsan ise marul ve domatesli New York Burger’i de deneyebilirsin. Burgerlerin farklı boyları olduğundan açlık seviyene göre bir tercihte bulunabilirsin.

Bu kadar lezzetli burgerler olmasına rağmen Nişantaşı şubesinde bile bira servisini olmadığını üzülerek belirtmeliyim.

Virginia Angus – Tahtakale Mah. Uzun Çarşı Cad. No:212 Tahtakale, Eminönü, İstanbul

P.S. 40 liraya doyurucu bir et ziyafeti yapabilirsin. Hamburger fiyatları boyutuna göre 15-25 civarında ve doyurucu, bazı saatlerde ise sıra beklemek mümkün.

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.