Burgazada’da gün batımında keyifli bir yemek istersen…

Burgazada’da gün batımında keyifli bir yemek istersen…

Şehrin karmaşasından uzakta huzurlu keyifli bir akşam mı geçirmek istedin? Rakının yanında mezelerle muhabbete gün batımından itibaren mi başlayasın var? O zaman senin için doğru adres Kalpazankaya…

Burgazada’nın gün batımına bakan tepesinde, manzara eşliğinde patlıcan ezme, peynirle doldurulmuş kırmızı biber, acılı ezme, yoğurtlu semizotu, deniz börülcesi, levrek marin gibi mezelerle keyfine başlayabilirsin. Rakının yanında kavun ve peynir eksik olmaz diyorsan, lezzetli bir kavun, peynir ikilisini bulacağına eminim.

kalpazankaya2 kalpazankaya3

 

Klasik ara sıcaklardan karides çim çim, kalamar ızgara gibi lezzetleri; balık olarak ızgara levrek, dil şiş gibi ana yemekleri tercih edebilirsin. Balık yemek istemediğinde ise ana yemek olarak tandır, kuzu şiş veya köfte yemeği de tercih edebilirsin.

kalpazankaya

Buraya geldiğinde yemek anlamında Arnavutköy’deki bir balıkçıda olduğu gibi yaratıcı lezzetleri aramazsan daha mutlu olursun. Hepsi standart lezzetteki bu yemeklerle adanın huzurlu ortamı ve manzara buluşunca keyfinin gece boyunca giderek artacağına eminim.

Güneş battıktan sonra da keyfinin devam ettiği bu ortamda tatlı olarak sufleyi tercih edebilirsin. Eğer gece adada kalmayı planlamıyorsan 23.10’da Kabataş’a son vapur kalkıyor, ona yetişmek için kapıda bekleyen faytonlardan birini kapmalısın, bostancı tarafına döneceksen motorlar daha uzun süre devam ettiğin için bu ortamın biraz daha tadını çıkarabilirsin.

Afiyet olsun!

Kalapazankaya – Kalpazankaya Mevkii 26 Burgazada Adalar 34975 İstanbul, Turkiye

P.S. Hafta sonu rezervasyon yaptırmakta fayda var, ön masalar için ısrarcı olmanızı tavsiye ederim :)

Rezervasyon için Papyon Rezervasyon Yap

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.