Bir Bebek klasiği… Bebek Kahve

Bir Bebek klasiği… Bebek Kahve

Sabah uyandığında, etrafında oturanları hiç umursamadan güzel bir kahvaltı keyfi yapmak istersen ya da yürüyüş sonrası bir kahve molası vermek istersen Bebek’te uğraman gereken yer Bebek Kahve…

IMG_3548IMG_3547

 

Ne giyindiğinin hangi yaşta olduğunun ne modda olduğunun hiç de önemli olmadığı Bebek Kahve’de taze domates, salatalıklar, güzel zeytin ve beyaz peynirle hazırlanan söğüş tabağı ve simitle güzel bir kahvaltı edip güne başlayabilirsin. Simit çeşitlerinin içine müdavimlerinin isteklerine göre yıllar için de kepekli, çok tahıllı gibi seçenekleri de eklemiş olan bu kahve’de günün herhangi bir saatinde sıcacık bir kaşarlı simit ya da menemen yiyerek keyifle karnını doyurabilirsin.

IMG_3551IMG_3550

 

Sadece çay saati yapmak istediğinde yanına taş kurabiyesinden söyleyip demli çayını manzaraya karşı keyifle yudumlayabilirsin. Kitap okumak, çalışmak için de güzel bir ortam olan Bebek Kahve’de ıhlamuru bile taze demlenmiş şekilde ince belli çay bardağında içebilirsin.

IMG_3549

Türk kahvesi için bile keyifli lokal bir adres olan bu kahvede üniversite yıllarında burada çok sınava çalıştığımı, andaç yazıları yazdığımı, güzel kahvaltılar ettiğimi ve annemleri de her geldiklerinde buraya götürmeden edemediğimi söylersem ortamın ne kadar insana kendini evinde hissettirdiğini anlatmış olurum herhalde…

İstersen tavla da oynayabileceğin Bebek Kahve’de günün her saatinde kahvaltı tipi şeyler yemeyi sevmem diyorsan ızgara köfte, mantarlı tavuk krep gibi yemekler de bulabilirsin. Yine de ben her mekanın iddialı olduğu ve kendi konseptine uygun yemekleri denemenin daha keyifli olduğu düşüncesindeyim.

Sandalyeler süper rahat olmasa da samimi çalışanları, manzarası ve güzel lezzetleriyle çok keyif alacağına eminim.

Bebek Kahve – Bebek Mh. Cevdet Paşa Cd. No:34 34342 Beşiktaş İstanbul

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.