Londra’nın İtalyan zinciri Kanyon’da… Carluccio’s

Londra’nın İtalyan zinciri Kanyon’da… Carluccio’s

Kanyon’da yurt dışında görmeye alıştığımız yerlerin açılması farklı lezzetler denemek için keyifli bir ortam yaratıyor. Carluccio’s da giriş katında geniş balkonlu yeri ile hem çeşitli italyan yemekleri deneyebileceğimiz hem de güzel bir ortama sahip öğlen veya iş çıkışında kolayca uğranabilecek, garanti yemekler yenebilecek çok da pahalı olmayan bir kafe şeklinde Kanyon’daki yerini almış durumda.

Başlangıçlar, salata, makarna ve ana yemekler dışında bir İngiltere zinciri olan Carluccio’sun Kanyon’daki şubesinde Türklerin italyan mutfağı algısı da düşünülerek menüye pizza da eklenmiş. Menü genel olarak Londra’daki restoranlardan farklılık gösteriyor, ancak yemek lezzeti anlamında güzel uyarlamalar yapmışlar.

IMG_3663

Sadece bir şeyler içmek için uğrarsan dana ragu ve bezelyeli risotto topları, ricotta ve parmesanla doldurulmuş minik foccacia ekmeklerini içkinin yanında aperatif olarak tercih edebilirsin. Normalde Londra’da aperatifler arasında bulunan zeytini burada kuver niteliğinde güzel ekmekleriyle birlikte getirmeleri de insanın hoşuna gidiyor.

IMG_3661 IMG_3659

Ortaya söylenebilecek atıştırma tabaklarının ise 3 farklı çeşidini yapmışlar, bir tanesi ızgara sebze ve enginar, mozzeralla gibi içerikleriyle daha çok sebze ağırlıklıyken diğeri füme et ve peynirleri deneyebileceğin bir şarküteri tabağı niteliğinde.

Pizzalardan Mantarlı ve keçi peynirli pizza, füme etle hazırlanan Breasola pizza ya da enginar, mantar ve ham ile hazırlanan Capricciosa gibi seçenekleri tercih edebilirsin. Ana yemek olarak ise menü de et olmasına rağmen ben buraya gelmişken makarnalarından denenmesini daha çok tavsiye ediyorum. Özellikle deniz mahsülü seviyorsan kum midyeli spaghettisi ya da Linguini di Mare isimli deniz mahsullü daha kalın yapılı spaghettisini tercih edebilirsin. Sebzeli makarnalardan daha çok hoşlanıyorsan bir Carluccio’s klasiği olan kabak, kızarmış ıspanak topları ve parmesanla hazırlanan Penne Giardineria’sını da deneyebilirsin.

IMG_3655 IMG_3662

 

Tatlı olarak ise her Carluccio’s’ta olduğu gibi şarküteri ve satılan ürünlerin bulunduğu kısımdan bulunan güzel kurabiye ve tartlarından ya da tiramisuyu denemeni tavsiye ederim.

Burayı ulaşılması zor bir İtalyan restoranı değil de italyan yemeklerine sahip günlük gidilebilecek bir kafe olarak görürsen, ki fiyatları da Kanyon kafeleri standartlarında zaten, daha çok memnun kalacağına eminim. Kadehini 13-18 TL ‘ye içebileceğin güzel İtalyan şarapları ve 7 TL civarındaki aperatifleri ve 25 TL civarındaki pizzalarıyla burada keyifli vakit geçirebilirsin. Beyaz Şarap olarak Pinot Grigio şaraplarını, kırmızı şarap olarak ise sicilya şarabı Nero d’Avola’yı tercih edebilirsin.

Afiyet olsun!

Carluccio’s –  Kanyon Büyükdere Cad. No:185 Levent İstanbul, Türkiye

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.