Londra’da güzel dondurma ve wafflelar için… Kula

Londra’da güzel dondurma ve wafflelar için… Kula

Selfridges’in hemen yakınındaki çok keyifli bir sokak olan James Street’te bulunan Kula; lezzetli dondurmaları, sundaeleri ve waffelarıyla o sokaktan her geçtiğimde uğradığım bir yerdi.

Menüsünde omlet, yumurta, bizim kumpirin aynısı olan Baked Potatoes, makarna, sandwich ve quesedilla gibi seçenekleri de olan bu yerin benim için en önemli yanı tabi ki dondurmalarıydı. Yine de aç bir anında uğradıysan dondurma öncesinde İngiltereye özgü fasulye ve peynirle hazırlanan kumpirini deneyebilirsin, şahsen Türk damak tadına çok uyan bu lezzeti neden hala Türkiye’deki kumpirlere uygulamadıklarını bilmiyorum.

IMG_3691

Waffle ya da cornetten hangisi olan sevgin daha fazlaysa onu seçip içine muhteşem dondurmalarından koyabilirsin. Buradaki kornetler kendi yapımları olduğundan kupta yemek yerine her zaman taze olan kornetlerini tercih etmeni öneririm.

IMG_3693 IMG_3692

 

Meyveli dondurmaları ya da sorbetleri benim gibi çok tercih etmiyorsan karamelli “Sticky Toffe Pudding”i, İngiltere’de rastlayabileceğin bir bisküviyle hazırlanan “Honeycomb Chocolate Swirl”i, “Brownies & cream”i ve muzlu cevizli “Banana& Walnut”ı deneyebilirsin.

Meyve ağırlıklı bir tercihte bulunmak istiyorsan, şeftalili, siyah frenk üzümlü, mangolu, passion fruitlu sorbetlerinden ya da ahududu, frambuaz veya çilek parçalarıyla hazırlanan vaniyalı dondurmalarının tadını çıkarabilirsin. Tercihine güne bunları waffle’ın üstünde ya da beze, marshmallow, çikolata ve cookielerle hazırlanan sundaeleriyle deneyebilirsin.

Afiyet olsun.

Kula – 21 James Street, London, W1u 1DS

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.