Kebapçı keyfine manzara eklenirse… Kaşıbeyaz

Kebapçı keyfine manzara eklenirse… Kaşıbeyaz

Türk kültürünün içine yerleşmiş lezzetlerden biri kesinlikle kebap ve öncesinde yenilen mezeler. Kimimiz çiğ köfteye kimimiz içli köfteye bayılır ama kimse de kebapçıya gitmeye hayır diyemez. İftar zamanı olunca ise toplu bir yemek organizasyonu için en çok tercih edilen yerler de tabi ki kebapçılar oluyor. Genelde güzel bahçelerde, hatta maç izlerken yemeye alışık olduğumuz kebapları Boğaz’a karşı yiyince ise keyfi bambaşka oluyor. Sen de Yeniköy’de güzel kebap ve mezeler yemek istersen Kaşıbeyaz’ı denemelisin.

kaşıbeyaz3

Güzel bir çorba, gavurdağ salatası ve yoğurtlu sevdiğin bir mezeyle başlayacağın keyfe leziz içli köfte ve çiğ köfte eşlik etti mi manzarayı bir süreliğine unutup yemeklere yumulabilirsin. Malatya peyniri, erzincan tulumu gibi peynirleri, zeytinyağlıları lezzetli ancak ara sıcak olarak getirdikleri fındık lahmacunu ve su böreğini diğer kebapçılara kıyasla daha az beğendiğimi söyleyebilirim; onları İftar menüsü gibi fix menü olarak gitmediğinde tercih etmemeni öneririm.

kaşıbeyaz kaşıbeyaz2

İftar menüsündeki bulunan adana tam ocak başı adanası olmasa da, köfte ve tavuk şiş gibi o da çok lezzetliydi. Tandır ise keyifle yeniyordu. Normal zamanda gittiğinde belli bir menüye bağlı kalmayıp güzel bir küşleme, alinazik ya da patlıcan kebabı tercih edebilirsin.

Yemeklerin üstüne güzel bir tatlı yemek istersen biraz tereyağlı olmasına rağmen bol peynirli yapısıyla künefe çok lezzetli, şekerpare ise alıştığımız şekerpare görüntüsüne benzemese de kalburabastımsı hafif kıtır dış yapısıyla ve taze kaymakla çok keyifli bir tercih olabilir. Çayların her seferinde güzel olması da yemeğin keyfini arttıran bir etken oluyor.

Sen de manzaraya karşı, şık bir kebapçıda oturup güzel mezeler ve etler yemek istiyorsan Kaşıbeyaz Bosphorus’u deneyebilirsin. Günaydın’ın kebaplarını daha çok beğendiğim kesin, ancak burada da yemeklerin lezzetinden memnun kalacağına ve keyifli bir akşam geçireceğine inanıyorum. Özellikle gün batmadan gitmeni ve deniz kenarındaki masalar için önceden rezervasyon yaptırmanı tavsiye ederim.

İyi keyifler!

Kaşıbeyaz Bosphorus – Köybaşı Cad. No: 10 Yeniköy, İstanbul

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.