Çeşme’de keyifli bir akşam yemeği için yıllardır değişmeyen adres…

Çeşme’de keyifli bir akşam yemeği için yıllardır değişmeyen adres…

Denizin dibinde, arka masadakilerin söylediklerini duymadan keyifli, huzurlu, lezzetli bir akşam yemeği için Çeşme’nin klasiklerinden Paparazzi’ye gelmelisin.

IMG_3624

Tahinli közlenmiş patlıcan ezme, enginar sepetinde kayısılı bademli humus gibi mezeler; peynir tabağı, çıtır risotto topları, soğuk deniz ürünlü safranlı pazı sarması gibi başlangıçlar; avokadolu karidesli salata, camemberli breasolalı roka salatası gibi salatalarla yemeğine başlayabileceğin Paparazzi’ye hava daha kararmadan gidersen şarabını yudumlarken Ayayorgi’nin güzel görüntüsünün tadını çıkarabilirsin.

IMG_3626 IMG_3627

Trüf soslu bonfile, gorgonzola soslu altında ıspanak püresi ile servis edilen dana madalyon ya da rokfor soslu levrek gibi lezzetli ve değişik ana yemekler sipariş edebilirsin. Et tipi bir şey yemek istemediğinde karidesli ya da mantarlı risottosunu ya da pizzalarını tercih edebilirsin.

IMG_3632 IMG_3631

Hem yemeklerin hem de manzaranın güzel olduğu bu ortamda müzikler ve servisin de iyi olmasıyla Çeşme’de servis ve kalabalıktan problem yaşayabileceğin bir cumartesi akşamında bile huzurlu bir akşam geçirebilirsin.

Paparazzi akşam yemeği haricinde Ayayorgi koyundaki diğer yerler gibi gündüz plaj, akşamda gece kulübü olarak hizmet veriyor. Müzik olarak senelerce pop rock/alternative tarzı daha çok eski yabancı klasikleri çalan araya da Duman, Athena, Teoman sıkıştıran Paparazzi’nin müzik tarzının bu sene daha commercial müziğe kaydığını farkettik. Yine de gençlerin her zaman doldurduğu Paparazzi gece mekanı olarak da çok tercih edilen bir yer. Özellikle Yol grubunun 00.00’da sahne aldığı pazar akşamlarından birinde gece de Paparazzi’yi denemeni mutlaka tavsiye ederim. Kokteyl olarak Long Island’ı tercih edebilirsin.

Paparazzi – Ayayorgi Çeşme

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.