Pizza’nın en sevileni… Miss Pizza

Pizza’nın en sevileni… Miss Pizza

Cihangir’deki ara sokakta küçücük bir yerde ilk açıldığı zamandan beri keyifle gittiğim bir yer Miss Pizza. İki sayfalık pizza alternatiflerinin arasından seçim yapmak gerçekten çok zor. Deniz mahsüllüden, her tür şarküteri ürününe, kuşkonmazdan kabak ve enginarlı pizza çeşitlerine herkesin zevkine hitap edebilecek bir çok pizza çeşidi var.

miss2

Kırmızı beyaz kareli masa örtüleri ya da yerine göre aynı desendeki peçeteleri ile kendini bir italyan pizzeriasındaymış gibi hissettirmeyi başaran Miss Pizza’da pizza şarap keyfini makul fiyatlara yapabilirsin. Cihangir’de çok kullanışlı olmasa da otantik bir havada toprak çömleklerde sunulan şarapların yerini Şişhane’deki şubesinde güzel kadehler almış durumda.

Başlangıç olarak peynir tabağı, şarküteri tabağı, bruschetta, caprese (cherry domates, mozzarella ve pesto sos kombinasyonu)  gibi seçeneklerin yanı sıra Toskana tabağı isimli bir alternatifleri var. Ekmeğin üzerine sürülmüş enginar püresi, ve mantar püresi çeri domates, parmesan, milano salamı ve proschitto’dan oluşan bu tabak, peynir tabağı ve şarküteri gibi klasiklerden sıkılanlar için ideal. Tabi ki burada pizzalara yer bırakmakta fayda var.

miss

Sebzeli pizzaları sevenler ya da vejeteryanlar için kabaklı, pestolu pizza ya da mantarlı pizza güzel bir seçenek olabilir. Şarküteri ürünlerini seviyorsan kuskonmazlı proschittolu pizzayı ya da rokalı breasolalı (füme et) pizzayı deneyebilirsin.

Sen de çoğumuz gibi italyan mutfağına düşkünsen, pizza şarap keyfinin en güzel adresinden biri olan Miss Pizza’nın pizzalarını bir an önce tatmalısın!

Afiyet olsun!

Miss Pizza – Meşrutiyet Cd. 86A Şişhane, Istanbul

Paylaş

1 comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.