Çeşme’de et yemek istersen… Village Cafe Supply & Co.

Çeşme’de et yemek istersen… Village Cafe Supply & Co.

Et ve şarap keyfi yapmak istiyorsan Alaçatı’da uğraman gereken adres Village Cafe Supply & Co. Hacımemiş mahallesinde 5 sene önceki Alaçatı gibi sokağın üstünde rahatça oturabileceğin bir ortama sahip bu restoranda güzel füme etler, dry aged steakler yiyebilirsin.

Peynir ve füme eti başlangıç olarak birlikte yemek istiyorsan başlangıç tabaklarından Üçlü Sek’i deneyebilirsin. Bu tabakta Roseta isimli özel soslarla marine edilmiş füme etleri, eski kaşar, isli peynir gibi şarapla uyumlu Türk peynirleri ve üzümü bir arada bulabilirsin. Füme et ve peynirler hem çok lezzetli hem de çok doyurucu.

village

Etlerden T-bone steak, Dallas Steak, New York Steak, Delmonico Steak gibi farklı lezzetlerde etler bulabilirsin. Çoğu 400 grlık olan etler paylaşmak için ideal. İçini hafif pembe yemekten hoşlanıyorsan orta iyi pişmiş dediğinde hoşuna gidecek bir et hazırlıyorlar. Kaburga kısmından hazırlanan yağlı ve kemiksiz bir steak türü olan Delmonico lezzetli, ancak yağlı etleri sevmiyorsan New York Steak’i daha çok tavsiye ederim.

village2

Hacımemiş mahallesinde keyifli bir akşam geçirip şarap ve et keyfi yapmak istiyorsan Village Cafe Supply & Co. Alaçatı’da bu keyif için gerçekten ideal bir yer. İçinde çeşit çeşit renkli  ayakkabıların da satıldığı bu restoranın iç dekorasyonunda kullanılan Alaçatı evi pencereleri de güzel bir hava katmış.

Alaçatı’da bu standartta bir yemek için makul bir fiyat (yarım şişe şarapla adam başı 75 tl) ödenen bu restoranda tatlı olarak da makaronları deneyebilirsin.

Village Cafe Supply & Co. – Hacımemiş Mah. 2012 sk. No:39 Alaçatı

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.