Çeşme’nin popülerliğini hisset meyeceğin yerel bir balıkçı…

Çeşme’nin popülerliğini hisset meyeceğin yerel bir balıkçı…

Son yıllarda inanılmaz bir değişime uğrayan Çeşme’nin eski havasını koruyan belki de tek yeri Dalyanköy. Balıkçı cenneti Dalyanköy’de yillardan beri katmeri ve lokması da en az balıkçı oluşu kadar ünlü olan Levent’in Yeri’ni sakin bir balıkçı keyfi yapmak istiyorsan denemelisin.

Klasik mezelerden fava, deniz börülcesi, şakşuka, yoğurtlu semizotu gibi lezzetler, bol yeşillikli domatesli salatalar, güzel bir Ovacık kavunu ve beyaz peynirle keyfine başlayabilirsin.

photo (1)

Ara sıcak olarak kalamar ya da karidesli şevketi bostanı tercih edebilirsin. Buraya gelince daha eski usul balıkçı şeklinde sipariş verdiğinde daha memnun kalacağına inanıyorum. Güzel bir salata bir kaç çeşit meze üstüne deniz levreği ya da trança gibi büyük balıklardan seçerek balığın tadına varabilirsin.

photo (3)photo (2)

Standart bir balıkçı lezzeti arıyorsan ve Dalyanköy marinada teknelerin yanında keyifli Çeşme’nin piyasa ve kalabalığından uzak bir gece geçirmek istiyorsan Levent’in yerini deneyebilirsin.

Yemekler üstüne taze lezzetli meyvelerin yanında buranın klasiklerinden lokmayı deneyebilirsin. Eğer lokma seviyorsan buradaki çok hafif ve yağı çekmemiş olduğundan bir kaç tane yiyebileceğine eminim.

Afiyet olsun.

Levent’in Yeri – Dalyanköy, Çeşme, İzmir

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.