Bodrum’da gün batımının adresi… Limon

Bodrum’da gün batımının adresi… Limon

Gün batımında güzel bir kokteyl içip güneş ve deniz manzarasının tadını çıkarmayı kim sevmez? Herkesin bayıldığı bu manzaraya değişik, lezzetli kokteyller ya da muhteşem mezeler ve yemekler eşlik ettiğinde ise insan zamanı durdurmak istiyor gerçekten.

photo (2)

Denize aslında uzak ama önünde sadece boş ağaçlık bir bölge bulunan Limon’a gün batımını iyice yakalamak için yazın 7 civarında gitmelisin. Popüler bir yer olduğundan önceden önlerde bulunan keyifli koltuklardan birini ayarlamakta fayda var. Yemeğe başlamadan kokteyl menüsünden bir şeyler seçmeni tavsiye ederim. Votka, cin ve tekilayla hazırlanmış alışılmışın dışında güzel kokteyller bulabileceğin gibi Lychburg Lemonade, Margarita gibi klasik kokteylleri de deneyebilirsin. Ekşi tatları seviyorsan Jim Collins isimli mojito benzeri cin ile hazırlanmış kokteyli, Gin and Juice isimli grenadine, limonata ve cinden oluşan kokteyli ya da mandalinalı Silencio’yu beğeneceğine eminim. Tatlı tatlar istersen Pina Colada ya da Bellini ile keyfine başlayabilirsin.

photo (1)photo (5)

 

Buraya gitmişken meze tabağını denememek olmaz, birbirinden lezzetli 9 çeşit mezenin bulunduğu bu tabak birkaç kişi paylaşmak için ideal. Mezelerden en çok beğendiklerinden bir daha söyleyip keyfine devam edebilirsin. Ara sıra çeşitleri değiştirdikleri meze tabağında kabak çiçeği dolması, mercimek köftesi, yoğurtlu buğday, fava, patlıcan salatası tarzı mezeler var. Eğer meze tabağında yoksa yine de kabak şahaneyi söylemeni tavsiye ederim, gerçekten denenmeye değer. Humus ve mücveri de ayrıca sipariş etmeni öneririm.

photo (3) photo (4)

 

Ara sıcak olarak Limon böreği, paçanga böreği, kızarmış köy peyniri gibi güzel lezzetler deneyebileceğin Limon’da ızgara kalamar ve tereyağında karidesle deniz ürünlerinin de tadını çıkarabilirsin.

Eğer balık yemek istemezsen etli ya da tavuklu çökertme kebabıyla, etli yaprak sarma gibi çeşitlerden deneyebilirsin.

Akşamı bu kadar keyifli olan Limon’a Gümüşlükte deniz manzaralı bir kahvaltı etmek için de gelebilirsin. Çeşit çeşit peynirler, taze domatesler ve köy ekmeklerinin yanında güzel bir otlu omlet ve sucuklu yumurtayla güne enerjik başlamak mümkün. Burada tatlı yemek istersen mekanın ismine uygun çok lezzetli limonlu parfeyi denemeni tavsiye ederim.

Huzurlu ortamı ve lezzetli yemekleriyle Limon’da iyi keyifler!

Limon – Yalı Mevki No:1 Gümüşlük Bodrum Muğla

Paylaş

1 comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.