Alaçatı’nın az bulunan ferah sokaklarından birinde lezzetli mezeler ve keyifli ortam…

Alaçatı’nın az bulunan ferah sokaklarından birinde lezzetli mezeler ve keyifli ortam…

Alaçatı’da taze Ege otları yemek, güzel mezeler denemek istersen uğraman gereken adres Dutlu Kahve. İç kısmına girdiğinde evde karşılaşabileceğin gibi yan yana borcamlar, servis tabakları içinde birbirinden lezzetli çeşitleri gördüğünde seçim yapmakta zorlanacağına eminim.

Dutlu Kahve’ye kalabalık gittiysen şanslısın! Hem Hacımemiş mahallesinin ferah sokağında en güzel masalardan birinde oturup hem de bir çok çeşit yemeği deneyebilirsin. Mezelerden köpoğlu, ahtapot, deniz fasulyesi, enginar ve yoğurtlu endivyen çok lezzetli, denemeni tavsiye ederim.

photo (8)

Mavi beyaz kareli masa örtüleriyle dut ağaçları altında kendini rahat hissedeceğin bu ortamda rakı eşliğinde mezeler gerçekten güzel gidiyor. Yanına ince ve büyük parçalar halinde doğranmış domatesli ve soğanlı salatayı da söyleyip meze sürecini daha uzun ve keyifli hale getirebilirsin.

photo (7)photo (6)

 

İstersen ara sıcak olarak karides, kalamar gibi çeşitler sipariş edebileceğin gibi direk ana yemeğe geçip saç kavurma, tandır gibi et lezzetlerinin de tadını çıkarabilirsin. Tavacı Recep Usta’nın saç kavurması gibi olmasa da çok lezzetliydi, denemeni tavsiye ederim.

photo (5)photo (3)

 

Tatlı olarak ise dondurmayla servis edilen lorlu dutlu katmer, her gün Dutlu Kahveye gitmek istemenin sebebi olabilir. Yemek üstüne tok olduğun için ortaya söylediğin bu tatlıyı kimseyle paylaşmak istemeyeceğine eminim.

Ortamı, mezeleri, sokakta oturma rahatlığıyla Alaçatı’nın tadını çıkarabileceğin Dutlu Kahve’ye özellikle hafta sonları rezervasyon yaptırmakta fayda var.

Dutlu Kahve – Hacı Memiş Mah. 2001 Sk. No:85 Alaçatı Çeşme İzmir

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.