Tüm Türkiye’nin bildiği, merak ettiği dondurmacı…

Tüm Türkiye’nin bildiği, merak ettiği dondurmacı…

Bodrum’un Bitez bölgesinde yıllardır her deneyenin bir kez daha gitmek istediği Bitez Dondurmacısı birçok lezzetli çeşidi ve güzel ortamıyla gerçekten akıllarda kalıyor. İç dekorasyonunda Bodrum evlerinin dışında bulunan mavi kapı ve pencereler ve ona uyumlu koltuklar ile tamamlanmış.

Dondurmalar ise çok çeşitli ve Çeşme’deki, İstanbul’daki dondurmaların aksine çikolata sosu ve fındık fıstığa batırılarak servis edilmiyor.

bitez

Kavun, limon, şeftali, mandalin, karadut, gibi bir çok meyveli dondurma çeşidi olan Bitez Dondurmacı’sının kavunu ve mandalinalı dondurması gerçekten çok lezzetli. Ancak limon ve karadutu Çeşme’deki Veli Usta‘da yediysen onun yerinin ayrı olduğunu hemen anlayacaksın. Şeftalili dondurmayı ise İstanbul’da Yaşar Usta’da ya da italyan dondurmacısı Cremeria Milano‘da yemeği ben daha çok tercih ederim.

bitez

Benim en çok tercih ettiğim lezzetlere gelince; balbadem ve ceviz gerçekten süper, tahin susam ise benim gibi tahinli tatlılara bayılanların vazgeçemeyeceği cinsten çok lezzetli bir dondurma. Karamel, vanilya, çikolata gibi klasik lezzetler de bulabileceğin Bitez Dondurmacısı’nda kanyaklı çikolata, Cappuccino ve bisküvili gibi dondurmalar da deneyebilirsin.

Buranın enteresan bir yanı da dondurmayı yatay olarak koymaları ve top yerine kaşık demeleri. Çok istediğin bir çeşit varsa ondan iki kaşık almanı öneririm.

Bu dondurmayı denememek olmaz! Neyse ki artık İstanbul’da da deneyebiliyoruz.

Bitez Dondurmacısı – Bitez Cd No:92, Bodrum / Muğla

Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.