Lezzetli bir İtalyan deneyimi… Trattoria Serenzo

Lezzetli bir İtalyan deneyimi… Trattoria Serenzo

Gayrettepe’nin ara sokaklarında küçük ve sevimli bir trattoriaya gelip bu kadar lezzetli yemekler yiyeceğini düşünmüyor insan. Bu güzel, sokağa bir kaç masa atmış İtalyan’da güzel bir peynir ya da Italyan salamlarından oluşan şarküteri tabağı alıp güzel bir şarapla yemeğine başlayabilirsin.

Yemekler çok lezzetli olduğundan, istersen makarna, risotto ya da et çeşitlerinden doyasıya yiyebilmek için hiç başlangıç almadan da yemek seçimlerini yapabilirsin.

IMG_4085

Makarna olarak, porçini mantarlı tortellini, 5 peynirli ravioli gibi mantı tipi tercihlerde bulunabileceğin gibi, deniz mahsullü makarna seviyorsan o zaman kum midyeli spaghettiyi ya da iki kişi paylaşmak için içinde midye karides deniz tarağı gibi deniz mahsülleri bulunan spaghetti “frutti di mare” yi tercih edebilirsin. Lazanyayı da kıymalı tercih edebileceğin gibi ıspanaklı şekli de var, onu da severek yiyebilirsin.

IMG_4086

Makarnalar arasından benim favorim deniz mahsüllü olanlar, denemeni kesinlikle tavsiye ederim.

Antrikot yemeği seviyorsan burada güzel ve makul fiyata (25 TL) bir antrikot yiyip, iki kişiysen yanına mantarlı ya da safranlı bir risotto da söyleyerek keyfine keyif katabilirsin.

Buranın spesiyali olan limonlu tiramisuyla kapanışı yapabilirsin, normal tiramisusu lezzetli, ancak özel bir tatlı isteğin yoksa denemesen de olur.

Sıcak ortamı, ilgili servisi, sıcacık ekmekleri ve lezzetli yemekleriyle bu sevimli trattoriada güzel bir İtalyan deneyimi yaşayabilirsin.

Trattoria Serenzo – Gayrettepe Vefa Bey Sok. Say Apt No:25 Dukkan C Besiktas/Istanbul

Paylaş

1 comment

  1. Üzeyir ÇETİN

    Bay Enzo PRANDİNO hayırlı olsun hayalini gerçekleşmiş olmana çok sevindim.Serpil hanımada selamlar.Ben Üzeyir EMBOY’dan kısmetse yakın bir zamanda ziyaretine gelmek istiyorum.Görüşmek dileğile hoşça kal.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.