Turgutreis’te bir kasaba balıkçısı: Kadir’in yeri…

Turgutreis’te bir kasaba balıkçısı: Kadir’in yeri…
Bodrum’dan Gümüşlük’e doğru giderken Turgutreis Swiss Otel’e 200-300m’de bir yer burası. Küçük bir kasaba balıkçısı… Ya denizin hemen kenarında, kumsalda ya da mutfağın hemen önünde büyük bir asmanın altında keyifli bir aksam yemeği için uygun!  Rezervasyon şart! Bayağı kalabalık vardı…
kadir2                kadir3
Mekan, bir aile işletmesi… Fiyatlar ortalama kişi başı 70tl içki dahil. Servis, çok şık balıkçılardaki gibi değil ama temiz.
Balık olarak barbun seçtik, çok çok iyi olduğu söylenemez belki ama tazeydi sonuç olarak… Bu arada bence zaten hem meze hem balık fazla oluyor. Bol meze ve az balık ya da salata ve balık!
kadir4               kadir6
Mezeler gerçekten çok lezzetliydi… Peynir mesela! İyi bir mandıradan alındığı belli. Ahtapot salatası, yumuşacıktı. Salata tazeydi ve mis gibi zeytinyağı kokuyordu. Patlıcan salatası, hafif sıcak servis edildi, ara sıcak gibi… Acılı ezmenin acısı tamdı. Yoğurtlu mezeler, ev yoğurduyla bile yapılmış olabilir. Hardal otunun tadı damağımda kaldı. Kabak çiçeği dolması ve yaprak sarma ise tam bana göreydi! İçinde sadece pirinç nane ve domates vardı.

kadir5                kadir

Yemeğin üstüne ikram edilen irmik helvasını da herkes bayıla bayıla yedi.
Sonuç olarak  meze seviyorsanız, balığın da tadına bakarım diyorsanız bir akşam uğrayabilirsiniz!
Kadir Reis’in Yeri – Yalı Mah. G.M.K. Bulvarı No:323 Turgutreis Bodrum/Muğla (Tel:0 252 382 3912)
Yazan: Müge Suyolcu (www.duduklutencere.co)
Paylaş

2 comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.