İstanbul’da füzyon mutfağın bir elçisi… Yeni Lokanta

İstanbul’da füzyon mutfağın bir elçisi… Yeni Lokanta

Yeni Lokanta son zamanlarda en çok konuşulan restoranlardan biri. Durum böyle olunca biz de soluğu hemen orada aldık. İyi ki de almışız. Hem restoranın ortamı çok keyifliydi hem de masaya gelen her yemek birbirinden lezizdi.

yeni lokanta (3)yeni lokanta (5)

 

Yeni Lokanta’nın menüsündeki yemek çeşitleri az ama öz. Salatalar, mezeler, ara sıcaklar ve ana yemekler füzyon mutfağın çok iyi birer temsilcisi. Mezeler bölümünde iki menü oluşturulmuş. Bu menülerin içinde üçer tane meze var. Bizim seçimimiz menü 2 oldu. İçindekiler: hellimli köfte, ızgara ahtapot ve kuru patlıcanlı mantı. Tüm bu çeşitler çok orijinal ve tadı unutulmayacak cinstendi.

yeni lokanta (4)yeni lokanta

 

Mezeler dışında mutlaka denemeni tavsiye ettiklerim: levrek marinata ve asma yaprağında paçanga. Unutulmayacak lezzetler grubuna girmeye aday iki lezzet…

Ana yemek olarak ise tercih ettiğimiz kuzu incik et severlere duyurulur.

yeni lokanta (2)

Tek tam puan alamayan şey tatlı olarak tercih ettiğimiz muhallebili kadayıftı. Sıcak servis edilmesi çok hoş gelmemekle beraber, yanına konan dondurma da lezzetsizdi. Diğer bir eleştirim ise masada üç kişi olmamıza rağmen durmadan iki adet gelen yiyeceklere…Özellikle bu tarz özel restoranlarda miktarlar kişi sayısına göre değiştirilmeli diye düşünüyorum.

yeni lokanta (1)

Birbirinden leziz yemekleri yedikten sonra ya da yemeğe başlamadan önce Yeni Lokanta’nın kokteyllerinden tatmak da önemli. Çünkü çarkıfelek meyvesi (passion fruit), isot ve lime ile hazırlanmış kokteyl süper!

İstanbul’da böylesine güzel lezzetler güzel atmosferlerle bir araya geldikçe şehrin değeri artıyor. Mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biri burası…Şimdiden bol keyifler!

Yeni Lokanta – İstiklal Caddesi Kumbaracı Yokuşu No 66 Beyoğlu, İstanbul

P.S. Pazartesi bile rezervasyon gerekebiliyor.

Rezervasyon için Papyon Rezervasyon Yap

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.