Füzyon lezzetlerin vazgeçilmez durağı… Münferit

Füzyon lezzetlerin vazgeçilmez durağı… Münferit

Güzel ve değişik yemekler denemek istediğinde, mezeye doymak ve keyifli bir ortamda bir akşam geçirmek istediğinde kesinlikle Münferit’i denemelisin.

Alışık olduğumuz mezelere farklı yorumlar getirerek füzyon bir mutfak yaratan Münferit’te çerkez tavuğunu bir de ördekli deneyebilirsin. Hemen hemen herkesin bayıldığı patlıcan kızartmasını ise tahinli sosla yemenin tadını çıkarabilirsin.

Güzel mezeler, yemeğin başında yeni kızarmış ekşi mayalı ekmeklerle getirdikleri ançuezli tereyağı ve lezzetli peynir ve zeytinlerle başlayacağın yemeğe lezzetli ara sıcaklarla devam edebilirsin. Ekmeğe sürülüp yemesi çok keyifli olan ançuezli tereyağı da benim için mezeler kadar önemli bir yere sahipti. Ekmekle yemesi bir diğer keyifli meze ise somon pate. Tavuk pateyi hiç sevmeyen biri olarak somon seven herkesin bu lezzetli somon pateyi yemekten keyif alacağına eminim.

münferitmünferit (3)

 

Ara sıcak olarak ise kalamarlı siyah kuskus, humusla servise edilen acılı karides ve kağıtta trüflü ve mantarlı beyaz peyniri denemeni tavsiye ederim. Farklı lezzetler denemeyi seviyorsan hepsi birbirinden lezzetli ve değişik görünüşlü bu ara sıcakları denemek hoşuna gidecek.

münferit (4)münferit (2)

 

İç ortamı loş ve güzel müzikler çalan bu restoranda her ne kadar bir Fransız havası sezsen de çok güzel bir kuzu inciği ana yemek olarak yemen mümkün. Tabi ki güzel bir bonfile de yemeği tercih edebilirsin.

münferit (1)

Yemekleri bu kadar lezzetli olan Münferit’te istersen kokteyl içip yemek sonrasındaki bar ortamının tadını çıkarabilirsin.

Münferit – Firuzağa Mahallesi, Yeni Çarşı Caddesi. NO: 19 Taksim, Beyoğlu

Rezervasyon için Papyon Rezervasyon Yap

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.