Galata´nın eşsiz atmosferi ve leziz yemekler için: Aheste

Galata´nın eşsiz atmosferi ve leziz yemekler için: Aheste

Aheste Galata semtinin en keyifli sokaklarından biri olan Serdar-i Ekrem´deki küçük, şirin ve birbirinden leziz yemekleri bulabileceğin bir restoran…

O sokaktayken ögle yemeği için girip beklediğimden çok daha iyi bir servis alarak cıktığım bir yer. Her yemek özenle hazırlanıyor ve masaya gelen her şey de birbirinden leziz.

Oturduktan sonra ilk olarak masaya gelen ev yapımı ekmek çok ama çok lezzetli. İçecek olarak ise ayran seviyorsan hiç düşünmeden otlu ayranı sipariş etmeni tavsiye ederim.

fotoğraf (3)

Restoranın menüsü az ve öz çeside sahip. Benim denediğim ve tavsiye edeceğim iki lezzet: firik salata (isli bulgur, ızgara sebzeler, taze yeşillikler, nar ekşisi, zeytinyağı) ve aheste burger (burger koftesi, füme et, kırmızı soğan marmeladı, pembe domates, Kars gravyeri).

fotoğraf (1)

Sağlıklı bir opsiyon icin salatası gercekten çok lezizdi ama burger sevenlere aheste burgeri kesinlikle denemeleri gerektiğini söyleyebilirim.

fotoğraf (2)

Yemeklerin yanı sıra çok keyifli bir ortam ile birlikte bu özel sokağı insanı içine çeken havasını yaşamak farklı bir deneyim.

Şimdiden bol keyifler!

Aheste: Serdar-ı Ekrem Caddesi Doğan Apartmanı No. 30/A Galata Istanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.