Cok ama cok eglenceli bir taverna deneyimi…Apomero

Cok ama cok eglenceli bir taverna deneyimi…Apomero

Apomore Sakiz Adasi´nin mudavimlerinin cok iyi bildigi ve Yunan Adasi keyfini birebir yasatan cok keyifli bir taverna. Hem yemekleri cok leziz hem de Yunan kulturunu yansitan dans ve muziklerle yemegi tamamlayan sov cok eglenceli. Ayni zamanda da benim Sakiz Adasi´ndaki favori mekanim. =)

Apomero´ya gitmeden once ozellikle de Agustos ayinda ve haftasonu ise ve kalabalik bir grupla gidiliyorsa mutlaka rezervasyon yaptirmali. Restoran 9-10 gibi iyice doluyor hatta bos masa kalmiyor demek mumkun.

Ara sicaklar ve ana yemek olarak tercih edebilecegin deniz urunleri cok ama cok leziz.

fotoğraf (23)fotoğraf (19)

 

Benim ozel tavsiyem: bir Yunan klasigi Grek salata, lor peynirli roka salatasi sonrasinda ise sacta peynirli patlican, yogurtla servis edilen kiymali borek, ve Uzolu kofte (Yunan rakisi Uzo ile pisiriliyor).

fotoğraf (21) fotoğraf (22)

 

Ana yemeklere gelince ise: izgara karides, kalamar ve marine edilmis ahtapot cok ama cok leziz. Dilersen mevsim baliklarindan secip onlarin tadina da bakabilirsin.

Apomero´yu ozel kilan leziz yemeklerinin yani sira basta da belirttigim gibi Sakiz Adasi ruhunu yasatan muzik ve danslar. Sadece izlemeyi secebilecegin gibi danscilara katilip cok eglenceli bir aksam gecirebilmen de mumkun.

Simdiden bol keyifler!

Apomero:Spiladia, Kambos, 82100 Chios, Greece (Tel: 2271029675)

Paylaş

About the author

1 comment

 1. Gezgin-izm

  Kambos’un balkonu Αpomero
  Sakız adasının gezilecek en güzel yerlerinden birisi de güneydeki Kampos kasabası.Şehir merkezine 6 km uzaklıkta.Narenciye bahçeleri ile çevrelenmiş yeşil bir vadi.Cenova’lılar bu bölgeye eşsiz bir mimariye ve teknolojiye sahip yapılar inşa etmişler;binalar yöreye özgü taşlarla inşa edilmiş,etrafları yüksek duvarlarla çevrili.Günümüzde bunlardan bazıları butik otellere dönüştürülmüş.(Biz gezemedik ama bu şirin beldede Narenciye Müzesi de varmış)
  Geniş narenciye bahçeleri içinde nefis villalar ve malikhaneler ,konak evleri ,zarif kiliseler ve barok çan kuleleri Osmanlı çeşmeleriyle yan yana günümüze kadar bozulmadan ayakta kalarak bölgeyi açık hava müzesi haline getirmişler.
  ‘’Sana dün bir tepeden baktım aziz İstanbul!’’ demiş ünlü şairimiz.
  Sizde Sakız Adası keşfinize ” Kambos’un balkonu” olan Apomero restoranın terasında yemek molası vererek devam edebilir ve bu zarif mekanda sunulan yerel şarabı yudumlayarak hem Sakız’a başka bir tepeden bakmış hem de canlı müzik eşliğinde leziz tatları keşfetmiş olursunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.