Haliç manzarasına karşı lezzetli mezeler… Duble Meze Bar

Haliç manzarasına karşı lezzetli mezeler… Duble Meze Bar

Güzel manzaralı ferah bir ortamda lezzetli yemekler yemeyi kim istemez? Hava kararmadan gittiğinde gün batımı keyfi yapabileceğin Duble Meze Bar’da akşam olduğunda ise Haliç’e düşen ışıklara bakarak keyifli bir yemek yiyip, güzel müzikler ve loş ortam eşliğinde uzun soluklu bir muhabbet etme şansını bulabilirsin.
duble meze bar (4)duble meze bar (1)

 

İsminden de anlaşıldığı gibi meze çeşitliliği yeterli ve hepsi birbirinden lezzetli. Güzel bir şarap ya da sevdiğin bir rakıya iyi eşlik edebilecek bu mezelerden benim favorim humus, girit usülü fırında kabak ve şeftali ağacıyla tütsülenmiş biber borani oldu. Tahinli patlıcan, hardallı levrek ceviche, çerkez tavuğu, kavrulmus incir ve yaban mersinli pers pilavi, avokadolu tabule gibi diğer mezeler de denenmeye değerdi.

duble meze bar (5)duble meze bar (6)

 

Daha çok atıştırmalık tarzda çalışan bir yer olduğundan ana yemek yerine ara sıcak tarzı yemekler ağırlıkta. Çim çim karidesli deniz börülcesi, papaz yahnisi, keçi peynirli paçanga böreği, hellim krutonlu yonga ciğer, bruschetta’da kokoreç gibi lezzetlerden bir kaçını yiyip paylaşarak bu lezzetlerin tadını çıkarabilirsin. Yassı bir şekilde servis edilen ciğer gerçekten çok lezzetliydi, ciğer seven herkese kesinlikle tavsiye ederim.

duble meze bar (3)

Doğum günü ve o tip kutlamalar için çok uygun olan Duble Meze Bar’da tatlı yemek istiyorsan 12’den önce istemeye özen göstermelisin.

Palazzo Donizetti Hotel’in en üst katında yer alan bu restoranın üst kattaki terası da güzel havalarda yemek öncesinde denenmeli. Açılışı önümüzdeki haftalarda yapılacak olan bu restoran/barın iç ortamının elverişli yapısı, hafta sonu akşamları gece programları için de uygun bir yer olacağının sinyalini veriyor.

Manzara ve güzel yemeyi bir arada bulmak senin için önemliyse Duble Meze Bar’ı denemelisin.

Duble Meze Bar – Palazzo Donizetti Hotel Asmalı Mescit Mah. Asmalı Mescit Sk. No:55 K:7 Tepebaşı-Beyoğlu-İstanbul (0212 244 01 88)

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.