Etiler’de ferah bir bahçe, güzel müzikler ve atıştırmalıklar için…

Etiler’de ferah bir bahçe, güzel müzikler ve atıştırmalıklar için…

MAC Bebeköy içinde, NuPera grubuna ait Backyard’a ister iş çıkışında akşam üstü uğra, ister çarşamba geceleri canlı caz müzik keyfi için gel, istersen de hafta sonu kahvaltısına… Hepsi için ideal olan bu kafede güzel müzikler ve yemekler eşliğinde huzurlu saatler geçirebilirsin.

Özellikle akşam üstü bahçesindeki çimlerin üzerine atılmış yere yakın masalar ve rengarenk sandalyelerde oturursan kendi evinde gibi keyif yapabileceğine eminim. Güzel bir şarabın yanına menüden istediğin peynirleri ya da şarküteri ürünlerini seçebilir ve küçük tabaklardan seçimlerde bulunabilirsin. Şeftalili semizotu salata gibi lezzetli salatalarını ise büyük veya küçük porsiyon şeklinde tercih etmen mümkün. Küçük tabaklar arasında mücver, incir ve lor peyniri ile servis edilen proschitto gibi lezzetlerden de deneyebilirsin.

backyard backyard (1)

 

Eğer ana yemek yemek istersen bezelyeli risotto, mantarlı fettuccini, gorgonzola burger ve ızgara bonfile gibi lezzetlerden birini öneririm.

Dönemsel olarak değişen tatlıların ise hepsi birbirinden lezzetli. Dondurma ile servis edilen elmalı vişneli crumble’ı kesinlikle denemeni tavsiye ederim.

backyard (3)backyard (2)

 

Kahvaltıya gitmek istersen, çok kalabalık saatlerde içeride olursan biraz gürültülü olabileceğini göze alman gerekebilir. Bir Mangerie kahvaltısı değil tabi ki ama Türk tipi bir kahvaltıdan biraz daha farklı yemekler yemek istersen Eggs Royal, Eggs Benedict ya da Pancake gibi lezzetli kahvaltı alternatifleri bulman mümkün.

fotograf (25)

Benim önerim, akşam üstü hava kararmadan gidip bir şarap keyfi yapman ya da caz gecelerine gitmen yönünde…

İyi keyifler.

Backyard – Otlukbeli Cad. Bebeköy Sok. No: 4 Etiler / İstanbul (0212 287 15 00)

Paylaş

About the author

1 comment

  1. Ayca Turan

    Backyard evet cok hos ve huzurlu bir yer, sehrin içindeyken bir anda sessiz saklı bir bahceye giriyorsunuz

    Fakat servis, servis elemanları cok kotu..beklentinin cok cok altında.. Umuyorum işletmenin bu onemli eksiği bir an evvel telafi edilir de, daha cok bahcenin keyfini cıkarabiliriz..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.