Bebek’te günün her saati hareketi ve huzuru aynı anda bulabileceğin bir yer…

Bebek’te günün her saati hareketi ve huzuru aynı anda bulabileceğin bir yer…

Happily Ever After Bebek’in en merkezi yerinde deniz kenarında yeri olmasına rağmen sokakta gelen geçeni izleyebileceğin açık kısmının daha hareketli olduğu bir yer. Kahvaltısından tatlılarına, ana yemeklerinden kokteylleri ve fonda djin güzel şarkılarıyla geçen hafta sonu akşamlarına sabah 8’den akşam 1’e kadar keyifler oturulabilecek bir yer.

Her ne kadar lezzetli yemekler olsa da Bebek fiyatlarından biraz etkilenmiş ve Midpoint, Kitchenette gibi Bebek’teki sıradan bir kafenin biraz daha üstünde fiyatlarla karşılaşabiliyorsun. Kahvaltıda Eggs Benedict, Eggs Florentine, French Toast gibi yemekler yemeği tercih ediyorsan, yanında da güzel Türk peynirleri ve domatesleri olmasından hoşlanıyorsan burada keyifli bir kahvaltı edebilirsin. Menemen gibi lokal lezzetler yemek istersen onları da bulabiliyorsun. Yine de güzel bir pancake’i her zaman bulamam dersen burada Amarikan ya da Fransız mutfağının kahvaltı tiplerini keyifle deneyebilirsin.

Happily Ever After

Yemek menüsünde, pizzadan, burgere, değişik salata ve makarna alternatiflerine, şarküteri ürünleri ve etlere her tip yemek bulmak mümkün. ancak menü gneel olarak karışık olduğundan yemek seçmekte zorlanabilirsin. Breasola pizzası kaliteli bir breasola kullandıkları için lezzetli ancak Miss Pizza’daki gibi daha çok malzeme koymalarını istiyor insan. Sağlıklı bir şeyler yemek istersen günlük zeytinyağlı yemek alternatiflerinden de birini tercih edebilirsin.

 happily ever after (1)

Buranın menüsü sık sık değişmesine rağmen tatlıları her zaman bir birinden lezzetli. Çok güzel bir cupcake, brownie ya da bezeli mozaik pastayı yemeğinin üzerine keyifle yiyebilirsin. Bitki çayı içmek istersen de gümüş dikdörtgen tepside kurutulmuş ananas, kuru incir ve tarçınla  zarif bir şekilde sunulan bitki çaylarını deneyebilirsin.

happily ever afterIMG_4075

 

Lezzetli bir kokteyl içebileceğin ya da şarap, peynir, şarküteri keyfi yapabileceğin Happily Ever After’da günün bazı saatlerinde sadece kahve içmek için oturmanı yadırgayabilirler. Bu uygulama her ne kadar kötü olsa da bunun bilincinde olup kahvaltı etmek, kokteyl içmek ya da yemek yemek için gittiğin zamanlarda keyif alacağına eminim.

happily ever after (2)Yeri ve müzikleri çok keyifli, yemekleri de lezzetli olan bu restoranın alışınca insanı evinde hissettiren ve daha da çok gitmek istemene sebep olan bir yapısı var, haberin olsun.

Happily Ever After –  Cevdet Paşa Caddesi 24-A Bebek İstanbul (0212 263 41 38)

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.