Sushi’ye doymak için Bağdat Caddesi Sushico’ya…

Sushi’ye doymak için Bağdat Caddesi Sushico’ya…

İstanbul’da sushi yemek için çok alternatif yok malesef. Ya fiyatlar çok yüksek ya da lezzetler beklentileri karşılamıyor. İşte bu çeşit azlığındaki en iyi çözümlerden birisi her zaman Sushico.

Fakat benim bu yazımda özellikle önereceğim adres Sushico Bağdat Caddesi…Diğer Sushico’lardan çok daha özel ve keyifli bir yer burası. Tabi bu durumda mekanın işletmesini yapan Bülent beyin payı büyük…

Sushi’ye doymak ve aynı zamanda da klasiklerden vazgeçmek istemeyenler için önereceğim roll’lar: Samurai roll (tempura karides, takuan, avakado, masago susam outside), Dragon roll (salatalık, avakado, yılan balığı outside) ve Sashimi kokteyl (karides, anago, avakado somon outside).

fotoğraf 1

Bana sorarsanız keyifli bir sushi akşamının vazgeçilmezleri Nigiri setler. Deniz ürünü severler için birebir çünkü balığın lezzeti en güzel böyle anlaşılıyor. İşte durum bu olunca da Sushico’nun somon, toro, maguro ve uskumrulu Nigiri seti birebir.

fotoğraf

Son olarak özel tavsiyem Alaska kar yengeci ve tobiko’lu Nigiri. Gerçekten çok leziz.

fotoğraf 2

İşte sushi severlere çok güzel alternatifler. Özellikle Anadolu yakasında oturanlar için hem çok pratik hem de sağlıklı bir öğün alternatifi. Şimdiden bol keyifler!

Sushico: Bağdat Cd No:466 D:2, Suadiye/İstanbul – Asya

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.