Manzaraya karşı lezzetli yemeklerin Bodrum’daki adresi… Tel Dolap

Manzaraya karşı lezzetli yemeklerin Bodrum’daki adresi… Tel Dolap

Bodrum’da gün batımında gidecek güzel bir yer mi arıyorsun? Ya da doyurucu bir serpme kahvaltı için leziz, manzaralı bir alternatif? Sabah keyifle kahvaltı edebileceğin, akşam üstü de gün batımına karşı şarap ya da rakını yudumlayıp güzel mezeler ve ana yemekler eşliğinde keyif yapabileceğin bir adres Gümüşlük’teki Tel Dolap. Güzel yemekler ve manzaranın yanı sıra hafta sonu akşamları canlı müziğin de tadını çıkarabilirsin.

tel dolap2

Serpme kahvaltısında 4 çeşit peynir, ev reçelleri, Tel Dolab’a özgü peksimet salatası, herkese özel kendi sahanında kırılmış yumurta ile keyfine keyif katman mümkün. Birkaç çeşit zeytin, maydanoz, bal kaymak gibi her detayın düşünüldüğü kahvaltıda çeşitler bol ve çok lezzetli. Reçel sevenler için burası bir cennet! Ev yapımı ayva ve elma reçelinin yanı sıra satsuma ve erik marmeladlarıyla simit yemenin tadını çıkarabilirsin. Benim gibi bal kaymak meraklısıysan 2 kişilik bir serpme kahvaltıyı paylaştığında bal kaymak porsiyonunun diğer kahvaltılıklar gibi yeterli olduğunu söyleyebilirim.

TEL DOLAP- (1) TEL DOLAP-

 

Gün batımında gitmek istersen ise tüm Gümüşlük ile birlikte güzel deniz manzarasının tadını çıkarıp tahta terasında keyifli bir akşam geirebilirsin. Hele müziğin olduğu bir geceyi yakalarsan çok eğleneceğine eminim.

Levrek marin, midyeli lahana sarması gibi balık mezelerini ya da kabak çiçeği kızartması, pastırmalı humus gibi ara sıcakları deneyebileceğin Tel Dolap’ta karidesli levrek dolması, otlu blaık gibi yemekler de yiyebilirsin. Eğer et yemek istersen çökertme kebabını tavsiye ederim.

Yemeğin üstüne tatlı da gerek diyorsan kabak tatlısı ya da incirli dondurma gibi lezzetleri deneyebilirsin.

tel dolap

Gün batımı, canlı müzik ve lezzetli yemeklerin buluştuğu Tel Dolap’ı denemeni kesinlikle tavsiye ederim.

Tel Dolap – Sarıcayer Mevkii 2 Küme Evleri No: 85/2 Gümüşlük Bodrum

 

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.