Soho’nun ünlü İtalyan restoranı Morini Türkiye’de…

Soho’nun ünlü İtalyan restoranı Morini Türkiye’de…

Zorlu Center’ın açılışını Morini ile yaptık…New York çıkışlı olan bu meşhur İtalyan restoranı Michelin yıldızlı şef Michael White’ın yemekleri ile adını çok duyuracağa benziyor. Bu iddialı girişin yansımaları da mekanın şimdiden hafta içi her gün bile dolu olması.

Beymen’in içinde bulunan bu restorana en üst kattaki açık alışveriş merkezi bölümünden ulaşmak mümkün. Mekan küçük tutulmuş ve bu nedenle de rezervasyon yaptırmadan yer bulmanın çok zor olduğunu belirtmem gerek.

morini (1)

Morini’nin makarnalarıyla ünlü olduğunu okuduğumuz için önceliği onlara verdik. Denediğimiz iki çeşit: deniz ürünlü siyah makarna ve etli makarna (Garganelli) oldu. İkisi de lezizdi. Deniz ürünlü makarna çok orijinal bir tattı, etli olan ise daha alışık olduğumuz klasik bir seçimdi.

moriniimorini (4)

 

Makarnalara ek olarak mantarlı risotto ve ızgara bal kabağı, ızgara kabak ve bulgurla hazırlanmış salatayı tercih ettik. Risotto biraz suluydu ve daha lezzetli olabilirdi. Salata ise güzeldi ama bal kabağının daha kendine has bir tadı olacağı beklentisinde olduğumuz için çok da beklediğimizi bulamadık.

morinimorini (3)

 

Sonuç olarak yediğimiz şeyler lezizdi fakat bu kadar ünlü bir yere yüksek beklentilerle gittiğimiz için çok da sürpriz tatlarla karşılaşamadık. Tabi İtalyan restoranı olarak favorimiz olan Antica Locanda yüzünden beklentilerimiz biraz yükselmiş olabilir:)

Mekanın atmosferine gelince; şimdiden yeteri kadar populerleşmiş ve dolu bir mekandı. Fakat insanların yemek yemekten çok iş çıkışı için sosyalleşme mekanı olarak algıladığı bir yer havası vardı. Beklediğimiz kadar rahat ve sempatik bir ortam bulamadık. Otururken etrafınızda birden çok ünlü sima görmek mümkün. Lucca’yı ya da Nişantaşı Beymen Brasserie tarzı yerleri sevenlere hitap edecek bir yer denebilir…

Yine de İtalyan mutfağı severlere tavsiye edeceğimiz, değişik bir alternatif.

Şimdiden afiyet olsun…

Morini: Beymen Zorlu Center (AVM açık alanı) Zincirlikuyu, İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.