Cupcake, brownie, whoopie cenneti… Kookybakes

Cupcake, brownie, whoopie cenneti… Kookybakes

Sen de benim gibi cupcake, cheesecake, brownie gibi lezzetlerin ismini bile duyunca heyecanlanıyorsan ya da en güzelini yemek için can atıyorsan Kookybakes’in lezzetlerini mutlaka denemelisin.

Pazar günleri Bricklane’deki Sunday Upmarket’te stand açan esasen Selfridges food court’unda yer alan Kookybakes’in cupcakeleri de brownieleri de çok lezzetli! Bunların dışında birçok yerde bulamayacağınız lezzeti cupcake benzeri Whoopie pieları deneyebilirsin. İki kek arasına cupcake’in üstündeki gibi bir krema konularak hazırlanan bir çeşit tatlı hamburger gibi görünen bu tatlıları yemeye doyamayacaksın. Ben çikolata, karamel, fıstık ezmesi gibi lezzetlere bayıldığımdan “Peanut Butter Cup”, “Chocolate Salted Caramel”, “Maltheser” çeşitlerini yemeyi daha çok seviyorum. Ama sen meyveli lezzetler denemek istersen “Strawberry Cheesecake” (çilekli), “Carrot Cake” (havuçlu kek), Lemon Drizzle (limonlu) ya da “Pistaccio & Cherry” (fıstıklı & vişneli) seçeneklerinden birini de seçebilirsin.

fotoğraf 1

Bütün çeşitleri bir arada görünce hangisini yiyeceğine karar vermekte zorlanacağına eminim. İçinde oreo ve fıstık ezmesi olan “Pimped up brownie” ya da cupcakelerden çikolata parçalı cookie hamuruyla hazırlanan cupcake, ahududu ve beyaz çikolatalı olan ya da çikolata, marshmallow ve bademli Rockiest road yemeye doyamayacağın seçeneklerden bir tanesi olabilir.

fotoğraf 2

Londra’da yaşıyorsan özel bir organizasyon için üzerine yazılar yazdırarak da sipariş verebileceğin bu tatlılardan en az bir tanesini mutlaka denemelisin. Deneyince aklının bir köşesinde hep kalıyor yalnız, onu itiraf etmeliyim.

Kookybakes – Sunday Upmarket, Selfridges Londra

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.