Zorlu Center’da yepyeni bir restoran keşfi: Parle

Zorlu Center’da yepyeni bir restoran keşfi: Parle

Zorlu Center’da açılan yepyeni restoranlardan biri: Parle.

Masa ve Borsa restoranlarının sahibi grup biraz ortam değişikliği ve çok başarılı bir mimari ile şık bir mekan yaratmış. Yemekler de iki mekandaki seçeneklerin karışımı gibi…Akdeniz ve Fransız mutfağı ağırlıklı. İngiliz bir mimar tarafından yaratılmış olan bu mekan gayet ferah ve keyifli.

Kutlama yemekleri ya da özel bir gecede tercih edilebilecek Parle’de atmosferin yaşattığı keyfi yemeklerde bulmak için seçici olmak gerek. Bunun nedeni de denediğimiz dört yemekten birini gerçekten beğenmemiz.

Tercihlerimiz şöyle oldu: kuzu sırtı & enginarlı risotto; Cafe de Paris soslu bonfile; lokum salatası ve bebek enginar salatası.

Kuzu sırtı en leziz yemekti. Eti gerçekten yumuşacık ve çok güzel, altındaki risotto da özel bir tattı. Fakat zaten ılık gelen yemek hemen soğudu. Daha sıcak servis edilmeliydi. Cafe de Paris soslu bonfileye gelince, sosu yetersizdi. Durum böyle olunca da bir süre sonra et kuru geldi.

fotoğraf 3                         fotoğraf 4

 

Salatalardan ise lokum salatası daha güzeldi. Eti leziz fakat yine soğuk servis edilmişti. Enginar salatası ise çok tavsiye edilmesine rağmen bize çok lezzetli gelmedi.

 

fotoğraf 1                           fotoğraf 2

 

Yemeklerin tümünün 10 dakika içinde servis edilmesinden bir gariplik olacağı belliydi. Bu da soğuk yenen yemeklerin nedeni oldu.

Atmosfere hiç lafım yok fakat yemekler genel olarak fiyat kalite dengesi göze alındığında beklentinin altında kaldı. (Şarap eşliğinde et yendiğinde ödeyeceğin ortalama hesap kişi başı 100 tl, tatlı çeşitleri ise 23-24 tl)

Denemek isteyenlere şimdiden bol keyifler!

Parle: Zorlu Center AVM açık alanı Zincirlikuyu İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.