Anadolu Kavağı’nın müthiş atmosferi lezzetle birleşince: Kavak & Doğanay Restoran

Anadolu Kavağı’nın müthiş atmosferi lezzetle birleşince: Kavak & Doğanay Restoran

Anadolu Kavağı İstanbul’un en özel noktalarından biri. Hem eşşiz manzarası hem de sakinliği şehir karmaşasından sıkılanlara birebir…

Dikkat çekici bir nokta da buranın turistler tarafından çoktan keşfedilmiş ve yoğun bir bölge oluşu. Hazır buraya gelmişken Yoros Kalesi’ne çıkıp boğazın Karadeniz’e açılan eşşiz manzarasına bir göz atmanı da tavsiye ederim. Hep aynı yerlere giderek içine girdiğimiz kısır döngüden kurtulmak isteyenler için bir hafta sonu kaçamağı noktası burası.

Anadolu Kavağı’nın vazgeçilmezi deniz ürünleri…Dilerse ekmek arası balık, midye, kalamar tarzı hızlı bir yemek yiyebilir, dilersen de manzaraya karşı rakı balık keyfi yapabilirsin.

Benim tavsiye edeceğim mekan tam boğazın dibinde ve gerçekten etkileyici bir manzaraya sahip. Tabi bu özelliğine ek olarak taptaze deniz ürünleri ve balıkları yiyebileceğin leziz bir restoran: Kavak & Doğanay Restoran.

fotoğraf

 

Taptaze bir salata ile başlamanı tavsiye ettiğim yemeğe mutlaka midye ve kalamarla devam etmeni öneririm. Midye ve kalamar o kadar taze ki tadına doyum olmuyor.

fotoğraf 1                         fotoğraf 2

Balıklara gelince tabi ki o mevsimin balığını yemek en doğrusu. Ben gittiğimde sarı kanat yemeyi tercih ettim. Çok lezizdi. Fakat sipariş vereceğin diğer balıkların da gayet taze ve leziz olacağına eminim.

fotoğraf 3

 

Şimdiden bol keyifler! Bu huzur dolu bölgenin keyfine vardığında bir daha gitmeyi iple çekeceğinden eminim…

Kavak&Doğanay Restoran: Anadolu Kavağı Mh., Yalı Çk No:13, 34825 Beykoz/istanbul

 

Paylaş

About the author

1 comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.