Ege tipi kahvaltı için… Temiz Mandıra

Ege tipi kahvaltı için… Temiz Mandıra

Sen de kahvaltıya bayılıyorsan, evde hazırlamak ve yemek kadar dışarıdaki yerlere de gitmeyi seviyorsan, İzmir Bostanlı’daki Temiz Mandıra’yı deneyebilirsin. İsminden de anlaşıldığı gibi taze ve güzel peynir zeytin çeşitleriyle burada lezzetli bir kahvaltı yapman mümkün.

temiz mandıra

İçinde söğüş, zeytin, beyaz peynir, İzmir tulumu ve kaşardan oluşan bol kese peynir çeşitleri ve bir çok reçelin yanı sıra karadut lor ve muammarayı da bulunduran serpme kahvaltıyla güne güzel bir başlangıç yapacağına eminim. Ancak serpme kahvaltının içerisinde kaymak yok yalnızca bal ve tereyağı var. Benim gibi bal kaymak meraklısıysan ve reçel pek sevmiyorsan, o zaman reçeller yerine bal kaymak isteyip, karadut lor ve bal kaymakla kahvaltını tatlı bir şekilde sonlandırabilirsin. Serpme kahvaltının yanına isteğine göre sucuklu yumurta, menemen, ızgara hellim, omlet gibi seçeneklerden birini ekleyip keyfini arttırabilirsin.

IMG_4669

Hamur işi lezzetlerle kahvaltını iyice güzelleştirmek istersen paçanga böreğini veya pişiyi de deneyebilirsin.

Bostanlı Açık Hava Tiyatrosu’nun arkasındaki caddede yer alan Temiz Manzara’da güneşli bir günde dışarıda kaldırımlarda oturmanın da tadı gerçekten ayrı.  İzmir’de keyifli bir kahvaltı etmek istersen lezzetli ürünler, çok hızlı olmasa da güleryüzlü bir servis ve dengeli bir fiyat/ kalite yaklaşımıyla Temiz Mandıra’yı denemeni öneririm.

Afiyet olsun!

Temiz Mandıra – Cemal Gürsel Cd Lados Apt. No:476 D:3/a, Bostanlı/İzmir

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.