Alsancak ve Konak Pier’de keyifli ve lezzetli bir yemek için… 100%

Alsancak ve Konak Pier’de keyifli ve lezzetli bir yemek için… 100%

Gül Sokak’ta oturmayı çok seven bir İzmir’li olarak, ister tatlı eşliğinde çay kahve keyfi yapmak istediğinde istersen de güzel bir yemek yemek istediğinde uğraman gereken adreslerden biri kesinlikle 100% Rest Cafe. Konak Pier’deki şubesi ise deniz kenarında oturmak istediğinde ya da İzmir’e gelen bir misafirine güzel bir ortamda lezzetli bir yemek yedirerek ağırlaman için gerçekten ideal.

fotograf 4

Diet menüsü de bulunan bu kafe/restoranda sadece şarap peynir keyfi yapabileceğin gibi, güzel bir somonlu fettuchini yiyebilir ya da sushi keyfi yapabilirsin. Benim gibi et meraklısıysan İzmir’de güzel bir et yemek için uğrayabileceğin nadir kafelerden biri burası. Yemeğe lezzetli bir carpaccio tabağıyla başlamak mümkün. Yanında ızgara sebzeler ve bonfile parçalarıyla servis edilen peynir fondüyle fondüye yenir bakış getirmişler, peynir ve et severlere duyurulur. Eğer daha net bir et tadı almak istersen yanında çok lezzetli bir sosla getirdikleri T-bone steak’i denemeni öneririm. Soslu etleri tercih ediyorsan o zaman beğendili bonfile ya da bonfile royali deneyebilirsin. Ana yemek olarak pizza yemeğe bayılanlardansan breasola ve mantarlı kapalı pizza (Calzone) çok lezzetli, uzun zamandır bu kadar bol malzemeli bir pizza yemedim diyebilirim.

fotograf (28)

Sağlıklı beslenmek istersen keçi peynirli enginarlı salata hem lezzetli hem de doğru bir tercih olabilir.

Sadece tatlı kahve keyfi için uğradığında ya da yemeğini tatlıyla sonlandırmak istediğinde çikolatalı bir lezzet istersen sufleyi ya da French Profiterol’ü meyveli lezzetler istersen Çilekli Cheesecake’i deneyebilirsin.

IMG_4674

Konak Pier’deki 100% manzarasıyla akşamlar için, Alsancak’taki ise sokağa olan hakimiyeti ve güneşin tadını çıkarabilme imkanıyla gündüzleri oturmak için ideal. Lezzetli yemekleri ise keyfini arttıran, yine gitmek istemene sebep olan kısmı tabi ki…

100% – Kültür Mah. Dr. Mustafa Bey Cad. Alsancak, Konak, İzmir

 

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.