Krep gibi ince Dutch pancakeleri için… Pancakes Amsterdam

Krep gibi ince Dutch pancakeleri için… Pancakes Amsterdam

Tatlı ya da tuzlu bir krebe, lezzetli bir pancake’e kim hayır diyebilir?

Ninth Street’teki bu sevimli kafede dışarıda ya da içeride pancakeler denemek için biraz sıra beklemeyi göze almak gerekiyor. Sen de bu ince Dutch Pancakeleri merak ediyorsan, menüdeki 12 çeşit pancake arasından seçmekte zorlanacağına eminim.

Tuzlu bir şeyler denemek istersen peynir ve şarküteri ürünleriyle hazırlanmış olanlarıyla Hollandalılar gibi kahvaltı yapabilirsin ya da patlıcan, pesto sosu, domates sosu ve ıspanaklı gibi çeşitleriyle öğle yemeği keyfine keyif katabilirsin. Pancake benim için tatlı demektir diyorsan, çeşitli reçellerle ya da çikolata sosu, çilek, muz ve fındık parçalarıyla hazırlanmış bir pancake söyleyip keyifli bir çay saati yapmak sana kalmış.

pancakes

Ben tuzlu krepleri sevsem de bu tarz hamur işlerini tatlı olarak tercih edenlerdenim. Burada yediğim Dutch Pancakeleri de çok lezzetliydi. Ancak, bizim genel olarak alıştığımız pancake algısı kalın amerikan pancakeleri olduğundan üzerinde nutella ve muzla servis edilen amerikan pancake’ini ben daha çok severim açıkçası. Ayrıca, Pancake Amsterdam’daki çikolata sosu bitter çikolata severlere daha hitap edecek bir lezzette. Eğer hafif tatlılar seviyorsan, bu pancake’i daha çok beğeneceğine eminim.

Benim gibi yeni lezzetler denemekten hoşlanıyorsan ve tam bir tatlı canavarıysan o zaman Pancake Amsterdam’ın tuzlularından tercih etmelisin. Klasik pancake meraklısıysan da tabi ki akça ağaç şurubuyla birlikte Amerikan pancakelerinin tadını çıkarabilirsin.

Afiyet olsun!

Pancakes Amsterdam – Berenstraat 38 1016GH Amsterdam

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.