Akyarlar’da denize sıfır bir kahvaltı keyfi…Alesta Vardiya

Akyarlar’da denize sıfır bir kahvaltı keyfi…Alesta Vardiya

Özenle hazırlanmış bir kahvaltıyı sipariş edip, olduğun yerden denize girebileceğin, denizden çıktığında ise güzel bir kahvaltıyı masanda bulabileceğin bir yer Alesta Vardiya… Ben denize girmeye bu kadar meraklı değilim diyorsan, o zaman denizin kenarında manzaranın tadını çıkarıp taze bir tavşan kanı çayla heyecanla kahvaltını bekleyebilirsin.

Peynir çeşitleri, söğüş domates ve salatalık, reçeller ve maydanoz, biber gibi yeşilliklerin derli toplu sunulduğu bir kahvaltı tabağıyla önce gözünün doyacağı kesin. Yanında getirdikleri nutella kavanozu ise benim gibi çikolatalı lezzetlere karşı koyamayanlar için bir nimet. Çok da kalabalık olmayan bir mevsimde tatildeyken insanın böyle bir kahvaltıyla kendini şımartması güzel oluyor tabi. Biz de öyle bir günde gidip keyifle kahvaltı etmek istediğimizden menemeni de eksik tutmadık. Menemenin domates ve yumurta dengesinin iyi olması dışında en güzel yanı içine kırmızı biber de koymuş olmalarıydı, denemeni tavsiye ederim. Kendine ödül vermek istersen çiğ börek de lezzzetli bir tercih olabilir.

photo                           photo kopya

Çok kalabalık olmayan bir zamanda gittiğinde sahipleriyle sohbet de edebileceğin kadar ilgili ve rahat bu işletmeye kahvaltı haricinde bira ya da rakı eşliğinde kalamar tava, karides güveç gibi ara sıcaklar ya da Hatay’dan gelen ürünlerle hazırlanmış mezeler yemeğe gidebilirsin.

Denizin dibindeki yeri, lezzetli ürünleri ve rahat ortamıyla Akyarlar’daki keyfine keyif katabilecek bu yerin sahiplerinin hikayelerini dinlemek de ayrıca eğlenceli oluyor.

İyi keyifler!

Alesta Vardiya – Akyarlar Sahili, Bodrum, Muğla

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.