Yeniköy’de farklı yemekler ve karşı konulamaz tatlılar için Sırçacı 14

Yeniköy’de farklı yemekler ve karşı konulamaz tatlılar için Sırçacı 14

Yeniköy hem çok keyifli hem de çok huzurlu bir semt…İşte Sırçacı 14 bu semtte olmaktan zevk alan ve farklı lezzetleri bir arada bulmak isteyenler için birebir…

Hem kahvaltı yapabileceğin, hem yemek yiyebileceğin hem de sadece kokteyl için uğrayabileceğin Sırçacı 14 damgasını tatlı büfesiyle vuruyor mekana adım atar atmaz. =)

sırçacı-14           sırçacı14

Kahvaltı için gittiğimizde Serpme Kahvaltı, Mıhlama ve Dana Jambonlu Eggs Benedict denedik. Porsiyonları çok büyüktü ve hepsi birbirinden lezzetliydi. Kahvaltının yanında getirdikleri ekmeklerde çok taze ve lezizdi. Serpme kahvaltı peynir çeşitleri,domates, salatalık, bal kaymak, minik kavanozlarda getirilen reçeller, nutella ve fıstıklı katmerden oluşuyor. Peynirler çok lezzetliydi, reçellerin sunumu da çok güzeldi. Trabzon yöresine özgü erimiş peynir tereyağ ve mısır unuyla yapılan mıhlama ise sofranın yıldızı oldu. Eggs Benedict’te ıspanak olması keyfimizi iyice arttırdı. Burasının kahvaltı için ideal bir yer olduğunu söyleyebilirim.

sırçacıı            sırçacı

Akşam yemeği için gittiğimizde denediklerimiz: somon sufle, midyeli makarna, mücver ve muammara oldu.

Önden gelen mücver çok leziz fakat biraz fazla tuzluydu, muammara ise her yerde bulabileceğimiz tarzda değildi ama yine de çok lezizdi.

Ana yemeklere gelince somon sufle şu ana kadar yediğim en leziz somondu! Krema ve soğanla pişirilen somonun tadı gerçekten çok güzeldi. Midyeli makarna için aynı şeyleri söyleyemem. Hem midyeleri lezzetsizdi hem de makarna biraz soğuk servis edildi.

IMG_4636           IMG_4645

Tatlılara gelirsek bizim şeçimimiz Toblerone’lu ve limonlu cheesecake’ten yana oldu. İkisi de birbirinden güzeldi. Hatta porsiyonlar da fazlasıyla doyurucuydu. Buradan tatlı yemeden ayrılmamalısın. =)

IMG_4641           fotoğraf

Yeniköy’deki kısıtlı alternatifler arasında en iyilerden biri Sırçacı 14…Şimdiden bol keyifler!

Sırçacı 14: Köybaşı Cad. No:60 Yeniköy

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.