Karaköy’de hayal kırıklığı… Wom

Karaköy’de hayal kırıklığı… Wom

Karaköy’deki kafelerin ortak bir özelliği var bence. Genelde menüleri çok kısıtlı olsa da var olan yemeklerin çoğu lezzetli oluyor. Özellikle Mums, Dem gibi kafelerde sipariş edeceğim bir tatlının kötü geldiğine hiç rastlamadım.

Yine keşif günlerimizden birinde yenilerde açılmış olan Wom’u deneyelim dedik. Menü’de kahvaltı çeşitleri, burger, dürüm gibi alternatifler de olan Wom’da barın üstünde kek ve tatlı çeşitleri duruyordu. Genelde bu şekilde bir sunum olduğunda kendi özellikli tatlılarına güvendiklerini düşünürüm hep. Limonlu tart, armutlu çikolatalı kek ve limonlu kek arasından armutlu çikolatalı olanı tercih ettik. Üzerinde light kek uyarısı bulunması gereken bir kekti diyebilirim.

fotograf (29)

Yeşil çay söylendiğinde ise bardağın içinde en azından metal bir demlikte çay yapraklarının demlenmesi daha alışık olduğumuz bir sunum Karaköy‘de. Bu bölgeye gidince tipik kapsamlı bir menü değil belki ama güzel bir sunum beklentisi herkes de var sanırım. Arkadaşımın söylediği yeşil çay geldiğinde hepimizin gözü poşet çaya takıldı. Biraz hayal kırıklığına uğradığımızı itiraf etmeliyim.

Menüdeki alternatiflerden steak sandwich ve quesedilla güzel tercihler olabilir. Küçük ve sevimli bu kafeye beklentilerini biraz olsun düşük tutarak, özellikle bilgisayarınla çalışmak istediğinde gitmeni öneririm. Rahat bir ortamı var, umarım kendilerini geliştirirler ve lezzetli ürünlerin olduğu bir kafeye dönüşürler.

IMG_4973

Wom – Yuva Sokak (Rıhtım caddesi), Karaköy, İstanbul

 

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.