Tom’s Kitchen İstanbul’a yakışmış…

Tom’s Kitchen İstanbul’a yakışmış…

Zorlu Center’a açılan yabancı zincirlerle artık Londra ve New York’un bir çok ünlü restoranı elimizin altında. Biz de NeredeYesek ekibi olarak fırsat bu fırsat diyip hepsini açılır açılmaz deniyoruz. Yurt dışındaki şubeleriyle ilgili tecrübemiz de olduğundan bir çoğunu kıyaslama şansı buluyoruz.

D.ream grubuna ait Londra merkezli  Tom’s Kitchen, sahibi ve ünlü aşçı Tom Aikens’ın da  restoranın açılış günlerindeki katkılarıyla İstanbul’a açıldı. Bu açılış günlerinden birinde biz de güzel bir akşam yemeğine gittik. Jamie’s Italian ve Morini‘ye kıyasla ilk günlerinde pek bir problem yoktu. Gereğinin üzerinde ilgili servis haricinde her şey yolundaydı, onun da zamanla dengeleneceğini düşünüyorum.

IMG_5014

Başlangıç olarak Burratta ve Hindiba Salatası söyledik. Kendi yaptıkları mozzarella, portakal ve cevizin bir arada sunulduğu lezzetli bu tabağı özel kılan asıl şey mozzarellalarının çok lezzetli oluşuydu. Rokfor ve cevizli bir sosla servis edilen Hindiba salatası lezzetliydi ancak, bir dahaki sefere Keçi Lor ya da Piquillo Biber Tartini denemeyi daha çok tercih ederim. Eğer klasik başlangıçlardan birini seçmek istersen Yengeç Kek ya da Tavuk & Kaz Ciğeri Parfe güzel tercihler olabilir.

burratta                  fotograf 1 (3)

Burada ana yemek olarak et yenmesi gerektiğini Londra tecrübelerimizden dolayı biliyorum. Yine de balık yemek istersen bir İngiliz klasiği olan ancak Türkiye’deki taze ve güzel balıkları seçmeleri sebebiyle uyarlanmış  Bira Bulamaçlı Levrek & Chips’i deneyebilirsin. Biz tercihimizi etten yana kullandık ve Shepherds Pie ile Dana Antrikot’u denedik. İkisi de gerçekten çok lezzetliydi. Dana Fileto’yu da denemek için sabırsızlanıyorum. Benim gibi Londra özlemi çekiyorsan ya da eti steak house’da yemeyi tercih ediyorsan o zaman Shepherds Pie daha değişik ve lezzetli bir tercih olabilir.

tomskitchen                  tomskitchen-antrikot

Hamburger ve trüflü patates kızartması da çok açken ya da biraz kaçamak yapmak istendiğinde muhteşem alternatifler.

Buraya gelmişken tatlı da denemek lazım. Bizim yediğimiz Baked Alaska altında bir çeşit frambuazlı kek ekmek bulunan, üstünde dondurma ve masanızda yakılan bezeyle kaplı bir tatlıydı. Özellikle dondurması çok lezzetliydi, tadını sevdik ama içine bolca kırmızı meyveler koysalar daha lezzetli olacağını düşünüyoruz. Apple & Calvados Tart, Çarkıfelek Meyveli Creme Brule ya da Çikolatalı Pot da denenesi diğer tatlılar.

fotograf (31)

Bagel’lı alternatifler, Eggs Benedict, English Breakfast, Pancake ve French Toast gibi alternatiflerle kahvaltı menüsü çok davetkar. Şimdilik sadece 11.45’e kadar sunulan bu kahvaltıyı yakalamak için çabalamak gerekiyor, umarım saatlerini uzatırlar.

Afiyet olsun!

Tom’s Kitchen – Zorlu Center, Zincirlikuyu, İstanbul

Paylaş

About the author

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.